Zapisz się do naszego księżycowego NEWSLETTERA i uzyskaj kod

☽ -10% na pierwsze zamówienie  ☾

DARMOWA DOSTAWA KURIEREM 

NASZE DIAMENTY


Diamenty BEMOON są bardzo wysokiej jakości. Diamenty klasyfikuje się za pomocą tzw. ZASADY 4C (z jęz. ang. carat, colour, clarity, cut). Masę diamentów wyrażamy w karatach. Jeden karat został zdefiniowany jako 0,2 grama. Masa diamentu ma istotny wpływ na końcową cenę wyrobu.

Diament przybiera dwa rodzaje barw: typowe i fantazyjne. Barwy fantazyjne to m.in. niebieska, różowa czy pomarańczowa. Zdecydowana większość jednak diamentów fantazyjnych jest zabarwiana przez człowieka, gdyż szacuje się że na około 10 000 diamentów typowych przypada jeden naturalny o barwie fantazyjnej. Pośród diamentów o barwie tzw. typowej (bezbarwne) definiuje się ich odcienie za pomocą liter. Odcienie diamentów zostały  ocenione od D do Z. Przy czym diament o barwie D jest całkowicie bezbarwny, najrzadszy i najbardziej ceniony. Do produkcji  biżuterii używamy diamentów o barwie G (rare white- rzadki) lub o barwie H (white). Są to barwy rzadko występujące w naturze i bardzo przy tym wartościowe na rynku jubilerskim.

Kolejnym ważnym aspektem przy ocenie diamentów jest jego czystość. Pod uwagę brane są wtedy naturalne wrostki i inkluzje w diamencie. Wyróżnia się 9 klas czystości, wyrażanych za pomocą skrótów pochodzących od pierwszych liter wyrażeń angielskich, definiujących rozmiary inkluzji. Stawiając na wysoką jakość wyrobów używamy diamentów o czystości SI tj. Small Inclusions. Są to kamienie z niewielkimi inkluzjami, niewidocznymi gołym okiem.

Ostatni ocenie podlega szlif. Dzięki właśnie bezbłędnemu szlifowi możemy podziwiać wspaniałą brylancję. Nasze diamenty głównie szlifowane są na kształt okrągły brylantowy. Brylant to diament o wcześniej wspomnianym szlifie. Pełny szlif brylantowy ma nie mniej niż 58 fasetek.

Diament od wieków jest symbolem władzy i mądrości. Wierzono nawet, że ma on właściwości magiczne i ochrania przed niebezpieczeństwem. Dzięki swojej budowie i właściwościom utożsamiany jest też z wieczną, prawdziwą i nieustępliwą miłością. Dlatego też pierścionki z diamentami są najchętniej wybierane jako pierścionki zaręczynowe od lat.

I nie zapominajmy o najważniejszym „Diamenty są wieczne…”