Zapisz się do naszego Newslettera i odbierz zniżkę -10% na pierwsze zakupy. Darmowa dostawa już od 190 PLN.

Nasze diamenty

Diamenty BEMOON są bardzo wysokiej jakości. Diamenty klasyfikuje się za pomocą tzw. ZASADY 4C (z jęz. ang. carat, colour, clarity, cut). Masę diamentów wyrażamy w karatach. Jeden karat został zdefiniowany jako 0,2 grama. Masa diamentu ma istotny wpływ na końcową cenę wyrobu.

Diament przybiera dwa rodzaje barw: typowe i fantazyjne. Barwy fantazyjne to m.in. niebieska, różowa czy pomarańczowa. Zdecydowana większość jednak diamentów fantazyjnych jest zabarwiana przez człowieka, gdyż szacuje się że na około 10 000 diamentów typowych przypada jeden naturalny o barwie fantazyjnej. Pośród diamentów o barwie tzw. typowej (bezbarwne) definiuje się ich odcienie za pomocą liter. Odcienie diamentów zostały ocenione od D do Z. Przy czym diament o barwie D jest całkowicie bezbarwny, najrzadszy i najbardziej ceniony. Do produkcji biżuterii używamy diamentów o barwie G (rare white- rzadki) lub o barwie H (white). Są to barwy rzadko występujące w naturze i bardzo przy tym wartościowe na rynku jubilerskim.

Kolejnym ważnym aspektem przy ocenie diamentów jest jego czystość. Pod uwagę brane są wtedy naturalne wrostki i inkluzje w diamencie. Wyróżnia się 9 klas czystości, wyrażanych za pomocą skrótów pochodzących od pierwszych liter wyrażeń angielskich, definiujących rozmiary inkluzji. Stawiając na wysoką jakość wyrobów używamy diamentów o czystości SI tj. Small Inclusions. Są to kamienie z niewielkimi inkluzjami, niewidocznymi gołym okiem.

Ostatni ocenie podlega szlif. Dzięki właśnie bezbłędnemu szlifowi możemy podziwiać wspaniałą brylancję. Nasze diamenty głównie szlifowane są na kształt okrągły brylantowy. Brylant to diament o wcześniej wspomnianym szlifie. Pełny szlif brylantowy ma nie mniej niż 58 fasetek.

Diament od wieków jest symbolem władzy i mądrości. Wierzono nawet, że ma on właściwości magiczne i ochrania przed niebezpieczeństwem. Dzięki swojej budowie i właściwościom utożsamiany jest też z wieczną, prawdziwą i nieustępliwą miłością. Dlatego też pierścionki z diamentami są najchętniej wybierane jako pierścionki zaręczynowe od lat.

I nie zapominajmy o najważniejszym „Diamenty są wieczne…”

Nasza biżuteria