-10% przy zapisie do Newsletter’a ♦ Darmowa dostawa od 190 PLN

Złote pierścionki z diamentem

Złote pierścionki z diamentem, które nigdy nie wychodzą z mody. Nieskazitelne kamienie oprawione w wysokiej jakości złoto oczarowują niegasnącym pięknem. Powstają z najwyższej jakości materiałów po to, by ich blask towarzyszył pokoleniom.

Showing 1–15 of 25 results

Pierścionki złote z diamentami to piękno natury, trwałość i uczucia. W naszym asortymencie znajdują się złote pierścionki inspirowane księżycem, który oddziałuje na nas niezwykle silnie każdego dnia. W BEMOON projektujemy je w zgodzie z naszymi zasadami, chcemy dzielić się z Tobą energią płynącą z natury. Twój ulubiony pierścionek z diamentem może stać się talizmanem, idealną ozdobą dłoni lub symbolem miłości. Pierścionki złote z diamentem to klasyka, której blask i niewysłowione piękno nie przemija. Złoto i diamenty to połączenie, które codziennie będzie Cię zachwycać niegasnącym blaskiem. Wejdź do świata BEMOON i pozwól się oczarować.

Złoty pierścionek z diamentem – ukryta moc natury

Diament to kamień, którego działanie odczuwamy najsilniej. Naturalna moc diamentu niweluje stres, oczyszcza umysł i zachęca do czerpania z życia pełnymi garściami. Diament noszony przy ciele pomaga w walce z bólem i poprawia koncentrację. Diament ma moc demaskowania fałszu, a biżuteria z brylantami przynosi szczęście, dodaje siły, ma pozytywny wpływ na postrzeganie siebie i podnosi poczucie wartości.

To minerał niezwykle rzadki, a przez to cenny. Natura skrywa swe najcenniejsze skarby bardzo głęboko i zazdrośnie strzeże ich przed nami. Z tego powodu nawet najmniejszy diament to hojny dar, za który powinniśmy być jej wdzięczni.

Złote pierścionki z diamentem symbolem miłości

Złoty pierścionek z diamentem to nie tylko uosobienie piękna w najczystszej postaci, to również symbol wiecznej i nieskończonej miłości. Tak, jak trwały jest diament, tak silna ma być miłość, a łączące zakochanych uczucie wyraża się w doskonałym szlifie. W małym pierścionku zawiera się ogromne spectrum uczuć i nadziei, których nie da się wypowiedzieć słowami. Właśnie dlatego diamenty są nieodłącznym towarzyszem zaręczyn, rocznic ślubu i innych wyjątkowych chwil celebrowanych z ukochaną osobą. Biżuteria podarowana kobiecie przez mężczyznę jest wyrazem bezwarunkowej miłości i głębokiego szacunku.

Diamenty były cenione już w starożytności, w Egipcie oraz Grecji znano i korzystano z ich niezwykłych właściwości. Początkowo stanowiły ochronny amulet – były symbolem wszelkiej niezłomności i niezniszczalności. Wraz z czasem symbolika wieczności i trwałości przeniosła się na obszar miłości, a od XIV wieku zaczęto wiązać te szlachetne kamienie bezpośrednio z momentem zaręczyn. Od XIX wieku złote pierścionki z diamentami powszechnie kojarzą się z planami matrymonialnymi i dziś aż 80% par decyduje się uczcić tę wyjątkową chwilę w ten symboliczny sposób.

Jak nosić pierścionek z diamentem?

Pierścionki z diamentem powinny być noszone na palcu serdecznym lewej dłoni. To przez ten palec przechodzi nerw (legendarna Vena Amoris) biegnący aż do serca, źródła wszelkich gorących uczuć. Dzięki temu fizycznemu połączeniu moc diamentu oddziałuje najmocniej. Jednak momencie zaręczyn złoty pierścionek jest zakładany na prawą dłoń. Wiąże się to ze zwyczajem podawania prawej dłoni podczas zaślubin i składania przysięgi małżeńskiej. Po ceremonii pierścionek z diamentem przekładany jest na lewą dłoń, gdzie pozostaje na zawsze.

Pierścionek złoty z diamentem czy z brylantem?

Słowa diament i brylant stosowane są zamiennie, jednak tak naprawdę to brylanty znajdują się w pierścionkach. Brylant to oszlifowany diament o szlifie brylantowym, czyli okrągłym. Nieoszlifowane diamenty są niemalże pozbawione połysku, są niepozornymi grudkami węgla. Dopiero szlif sprawia, że diament zmienia się w brylant, wydobywając z niego wyjątkowy blask, który jak nic innego odbija światło.

Pierścionki z diamentem – rodzaje kruszców

Nasze drogocenne kamienie wymagają szczególnej oprawy. Złoto i diament to nieśmiertelne połączenie, które nigdy nie przestaje zachwycać. Naszą zasadą jest, że diamenty oprawiane są tylko w 14-karatowe złoto. W kolekcji Precious stones, dedykowanej diamentom i innym kamieniom szlachetnym, znajdują się:

  • pierścionki z żółtego złota z diamentami – klasyczne i zawsze modne żółte złoto wspaniale współgra z diamentami oraz kamieniami, np. rubinem, szafirem, morganitem; biżuteria z żółtego złota pasuje każdej kobiecie – niezależnie od koloru skóry i wieku, stanowi symbol luksusu i wyrafinowanej elegancji;
  • pierścionki z białego złota z diamentami – białe złoto idealnie podkreśla przezroczysty diament oraz daje eleganckie wykończenie; to rozwiązanie nowoczesne i kojarzące się z wolnością;
  • pierścionki z różowego złota z diamentami – różowe złoto to ciepło i kobieca zmysłowość; perfekcyjnie komponuje się z perłami oraz diamentami; różowe złoto daje zapowiedź szczęścia, w symbolice wschodniej różowy jest kolorem małżeństwa i zaufania, dlatego jest to niezwykle trafny kruszec, by towarzyszyć parom we wspólnej drodze.

Jak znaleźć idealny złoty pierścionek z diamentem?

Każdy złoty pierścionek z diamentem ma wyjątkową moc. Kamień ten z natury dodaje pewności siebie i otwiera na czerpanie z życia. Idealny pierścionek z diamentem to taki, który natychmiast staje się jednością z osobą, która go założy. W przypadku zakupu biżuterii dla siebie, najczęściej nie mamy problemu z wyborem. Gdy pierścionek z diamentem ma stać się niezapomnianym prezentem i symbolem ważnej deklaracji, warto kierować się pewnymi wytycznymi. Na początku zalecamy określić styl pierścionka oraz użytkowniczki. Obserwacja noszonych dotąd elementów biżuterii oraz styl ubrań stanowią podpowiedź, m.in. czy postawić na białe, czy żółte złoto, jak bardzo widoczny pierścionek trafi w gust. Z BEMOON znajdziesz delikatne pierścionki idealne na szczupłą dłoń minimalistki oraz okazałą biżuterię dla pań, które lubią się wyróżniać. Po drugie, warto zawczasu pomyśleć o tym, by pierścionek pasował do obrączki. Tu należy uwzględnić kolor złota i próbę, a także biżuterię dotąd noszoną przez osobę obdarowywaną. Kolejno należy rozważyć, czy zależy nam na jednym efektownym kamieniu czy na kilku diamentach oraz ich połączeniu z innymi minerałami. W przypadku złotych pierścionków zaręczynowych, diament jest najczęściej najbardziej okazałym kamieniem i centralnym elementem. Pierścionki wielokamieniowe często
przybierają formę obrączki, tak wyeksponowane diamenty są również zachwycająco piękne i słusznie wzbudzają entuzjazm. W naszym sklepie internetowym mamy pierścionki pasujące do każdej kobiety i do różnych wymagań.
Pamiętajmy, że kobiety kochają diamenty, a diamenty kochają kobiety. Ta magiczna więź sprawia, że każdy złoty pierścionek z diamentem przysporzy wielu pozytywnych emocji. Dwa kolejne ważne czynniki przy zakupie to budżet i rozmiar pierścionka. Te ważne zagadnienia, opisujemy szerzej poniżej.

Pierścionki złote z diamentami – jak wybrać rozmiar?

W przypadku gdy zakup pierścionka nie jest niespodzianką, najlepiej sugerować się poprzednio wybieranymi rozmiarami. Często jednak nie pamiętamy jaki rozmiar był wcześniej wybierany bądź naszym celem jest sprawienie niespodzianki. W takiej sytuacji jest kilka możliwości. Jedną z nich jest zmierzenie obwodu innego pierścionka noszonego na tym samym palcu za pomocą suwmiarki. To niezmiernie ważny aspekt, bowiem pomiędzy palcami jest duża różnica, a rozmiar pierścionka na palec serdeczny będzie inny niż na palec wskazujący czy kciuk. Można również zrobić odcisk pierścionka w plastelinie lub mydle i spróbować zmierzyć średnicę. Inną metodą jest zmierzenie samego palca za pomocą miarki lub tasiemki. Mając informację o obwodzie, łatwo znajdziemy odpowiedni rozmiar złotego pierścionka. W przypadku wahania pomiędzy rozmiarami warto wybrać mniejszy, bo pierścionek ze złota można rozszerzyć.

Złoty pierścionek z diamentem – ile kosztuje?

Oczywiście, w przypadku pierścionka zaręczynowego nie jest najważniejsze, ile kosztuje i jak duży jest diament, ale jego symbolika. Nawet najmniejszy diament przekazuje swą ukrytą moc i jest bardziej wymowny od innych kamieni szlachetnych. Na rynku dostępne są tysiące wzorów i nie sposób precyzyjnie porównać je ze sobą bez posiadania określonej wiedzy. Planując zakup złotego pierścionka z diamentem, należy mieć na względzie kilka aspektów. Na cenę pierścionka wpływa przede wszystkim masa, jakość kruszcu oraz
rodzaj i wielkość kamienia. Dla wyceny kamienia istotny jest kolor diamentu, jakość szlifów, czystość oraz symetria. Metoda 4C (z jęz. ang. carat, colour, clarity, cut) pozwala ocenić każdy diament za pomocą następujących parametrów: liczba karatów, barwa, szlif i czystość. Diamenty BEMOON to diamenty o wysokiej jakości barwy G lub H,
wyróżniające się bezbłędnym brylantowym szlifem oraz niezauważalnymi gołym okiem, niewielkimi inkluzjami. By porównać nasze wyroby z innymi dostępnymi na rynku, należy zawsze porównywać pierścionki z taką samą liczbą diamentów o tej samej masie, sprawdzić klasę kamieni wg metody 4C, a następnie porównać jakość kruszcu, z którego jest wykonana obrączka. U nas znajdziesz złote pierścionki z diamentem w cenie od kilkuset złotych.

Odkryj pierścionki złote z diamentem od Bemoon

W naszym sklepie znajduje się autorska biżuteria, zarówno minimalistyczna, delikatna, jak i fantazyjna oraz awangardowa. Użyte w niej kamienie pozwalają spełniać marzenia, niosą pozytywne emocje, szczęście. Złote pierścionki z diamentami możesz ze sobą łączyć, tworząc inspirujące komplety lub nosić solo jako olśniewający akcent na palcu. Każdy wyrób na życzenie możemy ozdobić Twoim indywidualnym grawerem – symbolem, datą, literą. Do zakupu dołączamy certyfikat autentyczności na użyte przez nas kamienie szlachetne, a całość pakujemy do ozdobnego opakowania i wysyłamy kurierem. Wszystko to w cenie zakupu złotego pierścionka z diamentem.

Przenieś się do magicznego świata BEMOON.