-10% na nieprzecenioną biżuterię z kodem: MAJOWE ♦ Tylko do 29.05. ♦ Darmowa dostawa od 190 PLN.

Nasze diamenty

Migotliwą naturę naszych diamentów zawdzięczamy ich niezwykle wysokiej jakości. Każdy użyty przez nas kamień pochodzi z legalnego źródła. A zasady Fairtrade nie są nam obce.

Klasyfikacja diamentów

Diamenty klasyfikujemy za pomocą tzw. ZASADY 4C. To właśnie tymi zasadami kierują się rzeczoznawcy diamentów określając cenę kamienia. I to właśnie te wartości opisane są dokładnie na naszych certyfikatach potwierdzających autentyczność użytych przez nas kamieni.

CARAT – masa

Masę diamentów wyrażamy w karatach. A jeden karat zdefiniujemy jako 0,2 grama. Masa diamentu ma istotny wpływ na końcową cenę wyrobu.

COLOUR – kolor

Kolory diamentów klasyfikujemy podziałem na typowe i fantazyjne. Barwy fantazyjne to m.in. niebieska, różowa czy pomarańczowa. Zdecydowana większość  diamentów fantazyjnych jest zabarwiana przez człowieka i szacuje się że na około 10 000 diamentów typowych przypada jeden naturalny o barwie fantazyjnej. Pośród diamentów o barwie tzw. typowej (bezbarwnej) definiuje się ich odcienie za pomocą liter. Odcienie diamentów zostały ocenione od D do Z. Przy czym diament o barwie D jest całkowicie bezbarwny, najrzadszy i najbardziej ceniony, a odcień Z to kamień w miarę przezroczysty o wyraźnym żółtym zabarwieniu. W BEMOON do tworzenia naszej biżuterii używamy diamentów o barwie G (rare white- rzadki) lub o barwie H (white). Są to barwy rzadko występujące w naturze i bardzo wartościowe na rynku jubilerskim.

CLARITY – czystość

Kolejnym ważnym aspektem przy ocenie diamentów jest jego czystość. Pod uwagę brane są naturalne wrostki oraz inkluzje w diamencie. Wyróżnia się 9 klas czystości, wyrażanych za pomocą skrótów pochodzących od pierwszych liter wyrażeń angielskich, definiujących rozmiary inkluzji. Stawiając na wysoką jakość wyrobów w BEMOON używamy diamentów o czystości SI tj. Small Inclusions. Są to kamienie z niewielkimi inkluzjami, które są niewidoczne gołym okiem.

CUT – szlf

Ostatni ocenie podlega szlif. To dzięki bezbłędnemu szlifowi możemy podziwiać wspaniałą brylancję. Nasze diamenty głównie szlifowane są na kształt okrągły brylantowy. A pełny szlif brylantowy ma nie mniej niż 58 fasetek. I to właśnie nim zawdzięczamy unikatową migotliwość tego kamienia.

Moc diamentu

Skumulowana w tych kamieniach unikatowa moc dodaje pewności siebie i otwiera na czerpanie z życia. Ich działanie pomaga w walce ze stresem, oczyszcza i pomaga w osiąganiu celów. Ponadto biżuteria z diamentami pozytywnie wpływa na samoświadomość i poczucie własnej wartości. Mówi się, że to właśnie ten kamień ma najsilniejszą energię i to z nim najłatwiej spełnić najskrytsze marzenia.

Symbolika  diamentu

Diament od wieków jest symbolem władzy i mądrości. Mówi się, że ma on właściwości magiczne i ochrania przed niebezpieczeństwem. Dzięki swojej budowie i właściwościom utożsamiany jest prawdziwą i nieustępliwą miłością. W końcu nie bez przyczyny mówi się, że to właśnie diamenty są wieczne.