♦ Darmowa dostawa od 190 PLN ♦

Pierścionki zaręczynowe

Pośród naszych pierścionków zaręczynowych znajdziesz złote pierścionki z diamentami oraz kolorowymi kamieniami szlachetnymi. Niezależnie czy poszukujesz klasycznego modelu czy takiego o unikatowej formie. Zdajemy sobie sprawę z tego jak ważny jest dzień zaręczyn, dlatego nad każdym naszym projektem pracujemy wiele godzin. Wszystko po to, by ostateczna forma pierścionka zaręczynowego oczarowywała od pierwszego wejrzenia.

Wyświetlanie 1–15 z 19 wyników

Pierścionek zaręczynowy

Zastanawiasz się jaki pierścionek zaręczynowy kupić? Wybór takiej biżuterii to nie lada zadanie – zgadzamy się z tym w pełni. Taki wyrób musi być zarówno ponadczasowy, jak i unikatowy. Pasować do codziennych stylizacji oraz wieczorowych kreacji. Dobrze dobrany pierścionek będzie towarzyszyć w najpiękniejszych momentach latami. Aż nie zostanie przekazany następnemu pokoleniu. Dlatego warto przed tak ważną decyzją poznać jak najlepiej dostępne możliwości na rynku jubilerskim. Bo przecież nie chcemy, aby taka ozdoba straciła urok po kilku latach od jego zakupu. A jeśli chcesz dowiedzieć się jaka jest historia pierścionka zaręczynowego, koniecznie wpadnij na naszego bloga o biżuterii.

 

 1. Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?
 2. Jaki powinien być pierścionek zaręczynowy?
 3. Ręcznie robione pierścionki zaręczynowe – na co zwrócić uwagę?
 4. Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota
 5. Pierścionek zaręczynowy białe złoto
 6. Pierścionek zaręczynowy z różowego złota
 7. Jaki kamień do pierścionka zaręczynowego?
 8. Autorskie pierścionki zaręczynowe – z wieloma kamieniami szlachetnymi czy jednym?
 9. Pierścionek zaręczynowy z diamentem lub brylantem
 10. Pierścionki zaręczynowe z kolorowymi kamieniami
 11. Pierścionek zaręczynowy z szafirem
 12. Pierścionek zaręczynowy z morganitem
 13. Pierścionek zaręczynowy z topazem
 14. Gdzie najlepiej kupić pierścionek zaręczynowy
 15. Jak dobrać rozmiar pierścionka?

  1. Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Wybierz pierścionek wykonany ze złota i kamieni szlachetnych.

Zwróć uwagę na to jaką biżuterię nosi przyszła narzeczona (srebro – postaw na białe złoto; klasyczne złoto – dobierz pasujący do kolekcji; stawia na indywidualizm – zastanów się nad różowym złotem).

Unikaj kamieni, które są podatne na zarysowania (agatów, labradorytów, ametystów, cytrynów, kwarcu).

Szczególną uwagę należy zwrócić na materiały z jakich wykonany jest oferowany wyrób Najlepiej wybrać taki, który wykonany jest z wysokiej jakości złota próby 585 i kamieni szlachetnych (naturalnych). Wybierając taki pierścionek możemy mieć pewność, że jego blask będzie towarzyszył latami. 

Jeśli Twój budżet na zakup pierścionka zaręczynowego jest ograniczony, postaw na delikatniejszy model wykonany z wysokiej jakości materiałów, zamiast na niskiej jakości złoto z cyrkonią, która straci swój blask po kilku latach. 

 

2. Jaki powinien być pierścionek zaręczynowy?

Żółty, biały, a może różowy? Takie są najpopularniejsze stopy złota. W zależności od domieszek stopu złotnik jest w stanie otrzymać pożądany odcień stopu. Niezależnie na który kolor postawisz, pamiętaj by zadbać o wysoką próbę tego materiału. 

 

Próba 333 lub 385 – złoto 8 lub 9-karatowe. Z dużą domieszką innych metali – tylko 33 lub 38,5% czystego złota w stopie. Pierścionek zaręczynowy wykonany z takiego złota będzie wytrzymały na ścieranie, ale nie będzie długo błyszczeć na palcu. Biżuteria wykonana z takiego stopu bardzo szybko ciemnieje i wymaga częstego czyszczenia.

 

Próba 585 – czyli złoto 14-karatowe. To idealna proporcja czystego złota do domieszek. Taki stop nie ciemnieje oraz jest wytrzymały na ścieranie. Jest on najlepszym wariantem w przypadku biżuterii, która będzie noszona na co dzień.

 

Próba 750 – złoto 18-karatowe. Aż 75% czystego złota. Taki pierścionek nie będzie zmieniać barwy, ale będzie narażony na zarysowania.

 

Srebro 925 – metal szlachetny, który szybko czernieje. Przez co biżuteria wykonana ze srebra bardzo szybko traci swój blask. Należy często ją czyścić i polerować. Dlatego jeśli wybranka nosi na co dzień srebro, najlepiej wybrać pierścionek zaręczynowy z białego złota próby 585.

 

3. Ręcznie robione pierścionki zaręczynowe – na co zwrócić uwagę?

 

Postaw na dobrą próbę złota – najlepiej 585, 14-karatową. 

Wybierz trwały kamień – diament, szafir, rubin, topaz, morganit.

Unikaj syntetycznych, tańszych cyrkonii. 

Kupuj wyroby z certyfikatem.

Grafika przedstawiająca pierścionki zaręczynowe w różnych kolorach złota

4. Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota

Klasyczny odcień doda wdzięku każdej stylizacji wybrance. Jest to połączenie czystego złota z cynkiem, srebrem i miedzią. W zależności od proporcji dodatków taki wyrób może być słomkowo żółty lub wpadający w róż. Jest to najczęściej wybierany kolor stopu do wyrobu pierścionków zaręczynowych. 

 

✓ Pasuje do klasycznych obrączek ślubnych.

 

5. Pierścionek zaręczynowy białe złoto

Odcień ten otrzymuje się poprzez dodanie większej ilości srebra, palladu lub gotowych ligur do stopu. W celu otrzymania idealnie białej barwy złota taką biżuterię pokrywa się dodatkowo warstwą rodu. Należy uważać na wszelkie otarcia oraz zarysowania. Choć odcień takiego stopu wpada w biel, to przy zbyt intensywnym użytkowaniu można zauważyć różnicę wytartych fragmentów. W celu odświeżenia takiego pierścionka zaręczynowego z białego złota należy oddać do ponownego rodowania. 

 

✓ Kolor złota polecany fankom srebrnej biżuterii.

 

6. Pierścionek zaręczynowy z różowego złota

Kolor stopu, który najbardziej podkreśla blask przezroczystych kamieni. Oprawione w różowe złoto diamenty będą wydawały się jaśniejsze oraz jeszcze bardziej połyskliwe. Taki stop otrzymuje się poprzez połączenie złota, srebra i miedzi. Decydując się na zakup pierścionka zaręczynowego z różowego złota należy wziąć pod uwagę kolor przyszłych obrączek. Mogą być one wykonane w klasycznym żółtym kolorze lub w tym samym co pierścionek. Taki wyrób sprawdzi się jako podarek dla fanek biżuterii vintage, która zazwyczaj wpada w różowy kolor. 

 

✓ Odcień ten będzie dobrze komponował się z wyrobami w tym samym kolorze jak i z tymi w odcieniu klasycznej żółci.

 

7. Jaki kamień do pierścionka zaręczynowego?

Wybieraj kamienie naturalne odporne na codzienne zarysowania. Dzięki czemu kupiona ozdoba będzie bardziej odporna na uszkodzenia. Najlepszym wyborem kamienia do pierścionka zaręczynowego będzie diament (brylant), szafir, rubin, topaz lub morganit. Unikaj kamieni z grupy kwarcu oraz syntetycznych imitacji np. cyrkonii. Bo choć cena takiego wyrobu może być o wiele niższa, to jego powierzchnia dość szybko ulegnie zniszczeniu. Takie kamienie często się rysują, kruszą lub tracą blask (w szczególności powszechne cyrkonie). 

 

8. Autorskie pierścionki zaręczynowe – z wieloma kamieniami szlachetnymi czy jednym?

Wybór pierścionka z wieloma kamieniami to dobra alternatywa, która pozwala zaoszczędzić sporą część budżetu – bez utraty jakości wybranych kamieni. W przypadku naturalnych kamieni szlachetnych, a w szczególności diamentów wiele czynników wpływa na ostateczną cenę produktu. Wartość kamienia ocenia się na podstawie zasady 4C:

 

✓ Cut – szlif

✓ Color – kolor

✓ Clarity – czystość

✓ Carat – waga

 

Pierścionek z wieloma diamentami będzie tworzył tzw. iluzję. Co w praktyce oznacza, że z kilku mniejszych kamieni można uzyskać podobny efekt blasku jak z jednym dużym. A pierścionek z kolorowym kamieniem otoczony diamentami lub innymi kamieniami będzie bardziej efektowny niż ten oprawiony solo.  

Grafika przedstawiająca różnicę między pierścionkiem zaręczynowym z jednym kamieniem, a takim z wieloma kamieniami.

9. Pierścionek zaręczynowy z diamentem lub brylantem

Diament to najtrwalszy kamień i jest idealną ozdobą pierścionka zaręczynowego. Można postawić na jeden większy kamień lub wybrać taki z drobniejszymi, które dzięki opracowanej oprawie tworzą iluzję (punkt 8). Za to brylant to specjalistycznie oszlifowany diament. Dzięki okrągłemu szlifowi brylantowemu, diament mieni się pełnią swoich barw. Decydując się na pierścionek z diamentami należy zwrócić uwagę na jego parametry.

 

Przykładowe parametry diamentu dobrej jakości:

Szlif: okrągły brylantowy – dobry, bardzo dobry (lub przeciętny) 

Kolor: przezroczysty – D-J (odcienie od K do Z wpadają w żółć)

Czystość: FL, VVS, VS, SI (I lub P – inkluzje widoczne gołym okiem)

Waga: 0,14 ct (diament który będzie już efektowny)

 

Do każdego pierścionka zaręczynowego z diamentami powinien być dołączony certyfikat autentyczności, który będzie opisywał w pełni użyte kamienie. 

 

10. Pierścionki zaręczynowe z kolorowymi kamieniami

Jeśli jednak poszukujesz pierścionka zaręczynowego z kolorowym kamieniem, zwróć uwagę na jego twardość. Ozdoba ta będzie noszona latami. Często będzie musiała wytrzymać wiele uderzeń, upadków czy kontaktów z innymi materiałami. Dlatego decydując się na wybór kolorowego kamienia upewnij się, że jest on odporny na zarysowania. Nie wybieraj kamieni, których wartość Mohsa jest poniżej 8. Nie zapominaj, że również diamenty (najtwardsze kamienie) występują w kolorowych wersjach. Niezależnie jaki kamień wybierasz, zadbaj o to by do zakupu dołączony był certyfikat autentyczności z pełnym opisem użytych kamieni. 
11. Pierścionek zaręczynowy z szafirem

Szafir to zaraz po diamencie jeden z twardszych kamieni pochodzenia naturalnego. Jego niebieska barwa oczarowuje ludzi od wielu lat. Wybór pierścionka zaręczynowego z szafirem to dobre rozwiązanie dla fanek głębokiego odcienia błękitu. Otoczenie szafira diamentami podnosi blask wyrobu, dlatego warto zastanowić się nad tym klasycznym rozwiązaniem. 

SZAFIR – kamień, który pomaga spełniać ambicje, marzenia i cele. Wspomaga intuicję, przynosi radość, zabawę oraz mądrość. Szafir jest kamieniem dla zodiakalnej Panny, Wagi oraz Strzelca.

 

12. Pierścionek zaręczynowy z morganitem

Różową barwę tego kamienia idealnie podkreśla towarzystwo diamentów. Dlatego pierścionek zaręczynowy z morganitem oczaruje swoim blaskiem od pierwszego wejrzenia. Najbardziej okazale wygląda oprawione w klasyczne, żółte złoto. Twardość tego kamienia wynosi około 8 w skali Mohsa, dzięki czemu będzie on odporny na codzienne zarysowania. 

MORGANIT – ma korzystny wpływ na rozwój bezwarunkowej miłości. Pomaga w medytacji, ponieważ skumulowana w nim moc przynosi jasny i czysty umysł. Morganit jest kamieniem dla zodiakalnej Wagi.13. Pierścionek zaręczynowy z topazem

To kolejna propozycja dla fanów błękitnej barwy. Pierścionki zaręczynowe z topazem będą latami cieszyć swoim niegasnącym blaskiem. Jest dość twardy (bo aż 8 w skali Mohsa) i odporny na uszkodzenia. Oprawiony z innymi kamieniami idealnie podkreśla indywidualizm posiadaczki. 

TOPAZ – kamień, który sprowadza dostatek i bogactwo. Dodaje pewności siebie i wspomaga kreatywność. Dzięki czemu mówi się, że jest to kamień spełniający najskrytsze marzenia. Topaz sprawdzi się jako kamień zodiakalnego Strzelca.
 

14. Gdzie najlepiej kupić pierścionek zaręczynowy

Możliwości jest wiele – nie da się tego ukryć. Jednak pamiętaj o tym, by wybierać wyłącznie szlachetne materiały. Tylko decydując się na pierścionek wykonany z wysokiej jakości złota i kamieni możesz mieć pewność, że będzie on cieszył latami. Jeśli wybierasz diamenty jako kamienie pierścionka zaręczynowego, zwróć w szczególności uwagę na ich jakość. Czasem warto zdecydować się na pierścionek z kilkoma mniejszymi kamieniami niż z jednym dużym o gorszych parametrach. 

15. Jak dobrać rozmiar pierścionka?

Jeśli zastanawiasz się jak wybrać rozmiar pierścionka zaręczynowego koniecznie zajrzyj na naszego bloga.