-10% przy zapisie do Newsletter’a ♦ Darmowa dostawa od 190 PLN

Pierścionki zaręczynowe

Pośród naszych pierścionków zaręczynowych znajdziesz złote pierścionki z diamentami oraz kolorowymi kamieniami szlachetnymi. Niezależnie czy poszukujesz klasycznego modelu czy takiego o unikatowej formie. Zdajemy sobie sprawę z tego jak ważny jest dzień zaręczyn, dlatego nad każdym naszym projektem pracujemy wiele godzin. Wszystko po to, by ostateczna forma pierścionka zaręczynowego oczarowywała od pierwszego wejrzenia.

Showing 1–15 of 19 results

Pierścionek zaręczynowy w pudełku – wyraź uczucie

Zastanawiasz się jaki pierścionek zaręczynowy kupić? Wybór takiej biżuterii to nie lada zadanie – zgadzamy się z tym w pełni. Taki wyrób musi być zarówno ponadczasowy, jak i unikatowy. Pasować do codziennych stylizacji oraz wieczorowych kreacji. Dobrze dobrany pierścionek zaręczynowy towarzyszy w najpiękniejszych momentach latami. Aż nie zostanie przekazany następnemu pokoleniu. Dlatego warto przed tak ważną decyzją poznać jak najlepiej dostępne możliwości na rynku jubilerskim. Bo przecież nie chcemy, aby taka ozdoba straciła urok po kilku latach od jego zakupu. A jeśli chcesz dowiedzieć się jaka jest historia pierścionka zaręczynowego, koniecznie wpadnij na naszego bloga o biżuterii.

Jak wybrać niepowtarzalny pierścionek zaręczynowy?

✓ Postaw na złoto 585 i wyjątkowe kamienie szlachetne.

✓ Zwróć uwagę na to jaką biżuterię nosi przyszła narzeczona (srebro – wybierz białe złoto; klasyczne złoto – dobierz pasujący do kolekcji; stawia na indywidualizm – zastanów się nad różowym złotem).

✓ Unikaj kamieni, które są podatne na zarysowania – agatów, labradorytów, ametystów, cytrynów, kwarcu. Zamiast tego postaw na diamenty szafiry rubiny szmaragdy czy morganity.

Szczególną uwagę należy zwrócić na materiały z jakich wykonany jest oferowany wyrób Najlepiej wybrać taki, który wykonany jest z wysokiej jakości złota próby 585, a w oprawie znajdują się diamenty i kamienie szlachetne. Wybierając taki pierścionek możemy mieć pewność, że jego blask będzie towarzyszył latami.

Jeśli Twój budżet na kupno pierścionka zaręczynowego jest ograniczony, postaw na delikatniejszy model wykonany z wysokiej jakości materiałów, zamiast na niskiej jakości złoto z cyrkonią, która straci swój blask po kilku latach. 

Jaki powinien być pierścionek zaręczynowy?

Żółty, biały, a może różowy? Takie są najpopularniejsze stopy złota. W zależności od domieszek stopu złotnik jest w stanie otrzymać pożądany odcień stopu. Niezależnie na który kolor postawisz, pamiętaj by zadbać o wysoką próbę tego materiału.

Rodzaje złota w pierścionkach zaręczynowych:

Próba 333 lub 385 – złoto 8 lub 9-karatowe. Z dużą domieszką innych metali – tylko 33 lub 38,5% czystego złota w stopie. Klasyczny pierścionek zaręczynowy wykonany z takiego złota będzie wytrzymały na ścieranie, ale nie będzie długo błyszczeć na palcu. Biżuteria wykonana z takiego stopu bardzo szybko ciemnieje i wymaga częstego czyszczenia. Są to tanie pierścionki zaręczynowe, które mogą być alternatywą dla osoby, która nie chce wydać dużo na zakup.

Próba 585 – czyli złoto 14-karatowe. To idealna proporcja czystego złota do domieszek. Taki stop nie ciemnieje oraz jest wytrzymały na ścieranie. Jest on najlepszym wariantem w przypadku biżuterii, która będzie noszona na co dzień. Ceny pierścionków zaręczynowych w tym stopie zaczynają się już od 800 PLN. Będzie to niedrogi pierścionek wysokiej jakości.

Próba 750 – złoto 18-karatowe. Aż 75% czystego złota. Taki wyrób nie będzie zmieniać barwy, ale będzie narażony na zarysowania. Koszt zaręczynowego pierścionka w tym stopie będzie najwyższa.

Srebro 925 – metal szlachetny, który szybko czernieje. Przez co biżuteria wykonana ze srebra bardzo szybko traci swój blask. Należy często ją czyścić i polerować. Dlatego jeśli wybranka nosi na co dzień srebro, najlepiej wybrać pierścionek zaręczynowy z białego złota próby 585.

Ekskluzywne pierścionki zaręczynowe na zamówienie – na co zwrócić uwagę?

Postaw na dobry materiał złota – najlepiej 585, 14-karatową.

Wybierz trwały kamień – diament, szafir, rubin, topaz, morganit.

Unikaj syntetycznych, tańszych cyrkonii. 

Wybieraj pierścionki zaręczynowe z certyfikatem.

Grafika przedstawiająca pierścionki zaręczynowe w różnych kolorach złota

Pierścionki zaręczynowe żółte złoto

Klasyczny odcień doda wdzięku każdej stylizacji wybrance. Jest to połączenie czystego złota z cynkiem, srebrem i miedzią. W zależności od proporcji dodatków taki wyrób może być słomkowo żółty lub wpadający w róż. Jest to najczęściej wybierany kolor stopu do wyrobu pierścionków zaręczynowych.

✓ Pasuje do klasycznych obrączek ślubnych.

Pierścionek zaręczynowy białe złoto

Odcień ten otrzymuje się poprzez dodanie większej ilości srebra, palladu lub gotowych ligur do stopu. W celu otrzymania idealnie białej barwy złota taką biżuterię pokrywa się dodatkowo warstwą rodu. Należy uważać na wszelkie otarcia oraz zarysowania. Choć odcień takiego stopu wpada w biel, to przy zbyt intensywnym użytkowaniu można zauważyć różnicę wytartych fragmentów. W celu odświeżenia takiego pierścionka zaręczynowego z białego złota należy oddać do ponownego rodowania.

✓ Kolor złota polecany fankom srebrnej biżuterii.

Pierścionki zaręczynowe różowe złoto

Kolor stopu, który najbardziej podkreśla blask przezroczystych kamieni. Oprawione w różowe złoto diamenty będą wydawały się jaśniejsze oraz jeszcze bardziej połyskliwe. Taki stop otrzymuje się poprzez połączenie złota, srebra i miedzi. Decydując się na zakup nowoczesnego pierścionka zaręczynowego z różowego złota należy wziąć pod uwagę kolor przyszłych obrączek. Mogą być one wykonane w klasycznym żółtym kolorze lub w tym samym co pierścionek. Taki wyrób sprawdzi się jako podarek dla fanek biżuterii vintage, która zazwyczaj wpada w różowy kolor.

✓ Odcień ten będzie dobrze komponował się z wyrobami w tym samym kolorze jak i z tymi w odcieniu klasycznej żółci.

Jaki kamień do pierścionka zaręczynowego?

Wybór kamienia szlachetnego to nie lada wyzwanie. W końcu mają one towarzyszyć wybrance całe życie. Szlachetne kamienie w pierścionkach zaręczynowych powinny być odporne na codzienne zarysowania. Dzięki czemu kupiona ozdoba będzie bardziej odporna na uszkodzenia. Najlepszym wyborem kamienia do pierścionka zaręczynowego będzie diament (brylant), szafir, rubin, topaz lub morganit. Unikaj kamieni z grupy kwarcu oraz syntetycznych imitacji np. cyrkonii. Bo choć cena takiego wyrobu może być o wiele niższa, to jego powierzchnia dość szybko ulegnie zniszczeniu. Takie kamienie często się rysują, kruszą lub tracą blask (w szczególności powszechne cyrkonie).

Chcesz poznać znaczenie i magię kamieni szlachetnych? Sprawdź nasz artykuł!

Marzy Ci się tanzanit w pierścionku zaręczynowym? Daj nam znać!

Kolekcje pierścionków zaręczynowych – z wieloma kamieniami szlachetnymi czy jednym?

Wybór pierścionka z wieloma kamieniami to dobra alternatywa, która pozwala zaoszczędzić sporą część budżetu – bez utraty jakości wybranych kamieni. W przypadku naturalnych kamieni szlachetnych, a w szczególności diamentów wiele czynników wpływa na ostateczną cenę produktu. Wartość kamienia ocenia się na podstawie zasady 4C:

✓ Cut – szlif

✓ Color – kolor

✓ Clarity – czystość

✓ Carat – waga

Wybór szlifu kamienia zaręczynowego będzie miał wpływ na finalną cenę.

Diamenty białe o wysokiej jakości oznaczone są od D do J.

Pierścionek z wieloma diamentami będzie tworzył tzw. iluzję. Co w praktyce oznacza, że z kilku mniejszych kamieni można uzyskać podobny efekt blasku jak z jednym dużym. Najwyższej jakości kamienie szlachetne kolorowe w otoczeniu brylantów będą jeszcze piękniej eksponować się na ręce wybranki.

 

Grafika przedstawiająca różnicę między pierścionkiem zaręczynowym z jednym kamieniem, a takim z wieloma kamieniami.

Oryginalne pierścionki zaręczynowe z diamentami

Diament to najtrwalszy kamień i jest idealną ozdobą pierścionka zaręczynowego. Można postawić na jeden większy kamień lub wybrać taki z drobniejszymi, które dzięki opracowanej oprawie tworzą iluzję (punkt 8). Za to brylant to specjalistycznie oszlifowany diament. Dzięki okrągłemu szlifowi brylantowemu, diament mieni się pełnią swoich barw. Decydując się na pierścionek z diamentami należy zwrócić uwagę na jego parametry.

Przykładowe parametry diamentu dobrej jakości:

✓ Szlif: okrągły brylantowy – dobry, bardzo dobry (lub przeciętny)

✓ Kolor: przezroczysty – D-J (odcienie od K do Z wpadają w żółć)

✓ Czystość: FL, VVS, VS, SI (I lub P – inkluzje widoczne gołym okiem)

✓ Waga: 0,14 ct (diament który będzie już efektowny)

Każdy pierścionek zaręczynowy z brylantem posiada certyfikat autentyczności, który opisuje w pełni użyte kamienie.

Złote pierścionki zaręczynowe z kolorowymi kamieniami

Jeśli jednak poszukujesz pierścionka zaręczynowego z kolorowym kamieniem, zwróć uwagę na jego twardość. Ozdoba ta będzie noszona latami. Często będzie musiała wytrzymać wiele uderzeń, upadków czy kontaktów z innymi materiałami. Dlatego decydując się na wybór kolorowego kamienia upewnij się, że jest on odporny na zarysowania. Nie wybieraj kamieni, których wartość Mohsa jest poniżej 8. Nie zapominaj, że również diamenty (najtwardsze kamienie) występują w kolorowych wersjach. Niezależnie jaki kamień wybierasz, zadbaj o to by do zakupu dołączony był certyfikat autentyczności z pełnym opisem użytych kamieni.
Pierścionki zaręczynowe z niebieskim kamieniem – szafirem

Szafir to zaraz po diamencie jeden z twardszych kamieni pochodzenia naturalnego. Jego niebieska barwa oczarowuje ludzi od wielu lat. Wybór pierścionka zaręczynowego z szafirem to dobre rozwiązanie dla fanek głębokiego odcienia błękitu. Otoczenie szafira diamentami podnosi blask wyrobu, dlatego warto zastanowić się nad tym klasycznym rozwiązaniem.

SZAFIR – kamień, który pomaga spełniać ambicje, marzenia i cele. Wspomaga intuicję, przynosi radość, zabawę oraz mądrość. Szafir jest kamieniem dla zodiakalnej Panny, Wagi oraz Strzelca.

 

Pierścionek zaręczynowy z kamieniami szlachetnymi morganitem

Różową barwę tego kamienia idealnie podkreśla towarzystwo diamentów. Dlatego oryginalny pierścionek zaręczynowy z morganitem oczaruje swoim blaskiem od pierwszego wejrzenia. Najbardziej okazale wygląda oprawione w klasyczne, żółte złoto. Twardość tego kamienia wynosi około 8 w skali Mohsa, dzięki czemu będzie on odporny na codzienne zarysowania.

MORGANIT – ma korzystny wpływ na rozwój bezwarunkowej miłości. Pomaga w medytacji, ponieważ skumulowana w nim moc przynosi jasny i czysty umysł. Morganit jest kamieniem dla zodiakalnej Wagi.

 Pierścionki zaręczynowe w oryginalnym stylu z topazem

To kolejna propozycja dla fanów błękitnej barwy. Romantyczne i oryginalne pierścionki zaręczynowe z topazem będą latami cieszyć swoim niegasnącym blaskiem. Jest dość twardy (bo aż 8 w skali Mohsa) i odporny na uszkodzenia. Oprawiony z innymi kamieniami idealnie podkreśla indywidualizm posiadaczki.

TOPAZ – kamień, który sprowadza dostatek i bogactwo. Dodaje pewności siebie i wspomaga kreatywność. Dzięki czemu mówi się, że jest to kamień spełniający najskrytsze marzenia. Topaz sprawdzi się jako kamień zodiakalnego Strzelca.
Gdzie najlepiej kupić pierścionek zaręczynowy

Możliwości jest wiele – nie da się tego ukryć. Jednak pamiętaj o tym, by wybierać wyłącznie szlachetne materiały. Tylko decydując się na pierścionek wykonany z wysokiej jakości złota i kamieni możesz mieć pewność, że będzie on cieszył latami. Jeśli wybierasz diamenty jako kamienie pierścionka zaręczynowego, zwróć w szczególności uwagę na ich jakość. Czasem warto zdecydować się na pierścionek z kilkoma mniejszymi kamieniami niż z jednym dużym o gorszych parametrach. W naszym sklepie znajdziesz wyjątkowe złote pierścionki zaręczynowe wykonane przez jubilerów z doświadczeniem.

Jak dobrać rozmiar pierścionka?

Jeśli zastanawiasz się jak wybrać rozmiar pierścionka zaręczynowego koniecznie zajrzyj na naszego bloga.