♦ Darmowa dostawa od 190 PLN ♦

Agat

Agat kamienie 

Agat kamień to wielobarwna odmiana chalcedonu, która występuje w bryłach tzw. geodach. Dostępne są okazy w niemal każnym kolorze, a odnaleźć je można na całym świecie. Jednak najpiękniejsze kamienie agatu znajdziemy w Brazylii. Ich twardość w skali Mohsa osiąga wartość między 6,5, a 7.

W zależności od wzoru, struktury czy rysunku na kamieniu wyróżniamy m.in. takie rodzaje agatów:

  • Agat dendrytowy – bezbarwny lub białawy prześwitujący kamień z czarnymi wrostkami przypominającymi florystyczne kompozycje;
  • Agat indyjski – zielono-brązowa odmiana tego kamienia, która głównie występuję w Indiach;
  • Agat ognisty – kolorowy kamień, który grą barw przypomina migotliwość opalu;
  • Agat kolisty – kryształ o wyraźnym kolistym przekroju;
  • Agat mszysty – przeświecający chalcedon z zielonymi wrostkami.
  • Agat pejzażowy – szczególny rodzaj agatu dendrytowego, którego budowa przypomina pejzaż.
  • Agat ruinowy – kamień spękany wskutek nacisku, a następnie naturalnie sklejony krzemionkową substancją wiążącą.

Agat kamień właściwości

Właściwości agatu wywierają korzystny wpływ na równowagę w niemal każdej płaszczyźnie życiowej – osobistej, towarzyskiej i seksualnej. Dzięki czemu otaczając się tym kamieniem dużo łatwiej odkryć swój potencjał i drogę. Polecany każdemu, kto zaczyna swoją przygodę z medytacją. Skumulowana w nim moc wspomaga autodiagnozę i pomaga w zdrowej analizie własnej osoby. 

Agat właściwości magiczne: przynosi równowagę, wzmacnia aurę, pomaga w przepływie energii, medytacji

Agat działanie: korzystnie wpływa na wzrok i krążenie krwi, pomaga przy zwalczaniu chorób żołądka i jelit

Kamień agat biżuteria

W naszej ofercie znajduje się m.in. bransoletka z agatem, kolorowy naszyjnik lub krótki choker na szyję. Do wykonania naszych wyrobów kupujemy najpiększejsze kamienie. Agat nawlekamy na wytrzymałą żyłkę jubilerską. Całość dopełniamy srebrnym zapięciem, łańcuszkiem do regulacji oraz okrągłą zawieszką, na której grawerujemy nasz symbol równowagi. Jeśli jednak chciałabyś, abyśmy umieścili ważny dla Ciebie symbol, imię, literę, lub datę – daj nam znać. Nieodpłatnie wygrawerujemy na zawieszcze to co Ci bliskie. Dzięki czemu naszyjnik z agatem będzie symbolem tego co najlepsze.

Agat kamień – historia sławy

Już 3000 lat temu na Bliskim Wschodzie kamień agat był wykorzystywany do wyrabiania pieczęci cylindrycznych lub tworzono z niego przeróżne naczynia. W Europie w XVI wieku zaczęto przetwarzać znalezione okazy na biżuterię i inne ozdoby. Wzrost zainteresowania nastąpił w XVI wieku kiedy to kamień agatu zaczęto profesjonalnie obrabiać w szlifierni Idar-Oberstein. Tworzono z nich ozdobne misy, sztućce czy wazy. W 1867 roku istniały tam już 153 szlifiernie wodne obrabiające kamienie. Agat w tym miejscu rozpoczął wielką światową sławę oraz ekspansję. Coraz więcej krajów na świecie rozpoczęło tworzyć przedmioty dokładnie szlifując kamień. Agat najwyższej jakości był jednak obrabiany wyłącznie w Idar-Oberstein. Ich odcienie były niezwykle wielowymiarowe – od delikatnych po intensywne. Kamienie agatu z dawnych złóż niemieckich przybierały najczęściej różową, czerwoną, brązową barwę, które często przeplatały się z lśniącymi szarymi warstwami pośrednimi.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5