-10% przy zapisie do Newsletter’a ♦ Darmowa dostawa od 190 PLN

Cytryn

Cytryn kamień szlachetny

Nazwa cytrynu wzięła się od jego żółtej barwy. Zawdzięcza ją swojej budowie – częścią barwiącą jest w nim tlenek żelaza. W naturze cytryn ma barwę od jasnożółtej do ciemnożółtej. Niektóre kryształy przybierają odcień złotobrązowy. Co ciekawe ten żółty kamień naturalny należy do rzadkości. Większość oferowanych kryształów powstaje poprzez podgrzanie ametystu lub kwarcu dymnego. Odróżnia je delikatne czerwonawe zabarwienie. Mają one taką samą budowę, a dużo częściej spotykane są w naturze niż cytryn kamień. Biżuteria z tym minerałem jest dość odporna na zarysowania oraz ubytki. Naturalny żółty kolor jest rzadki, ale bardzo ceniony na rynku jubilerskim. Cytryn to kamień kamień szlachetny (odmiana kwarcu), który w skali Mohsa osiąga wartość 7 (gdzie maksymalna wartość to 10 – diament).

Kamień cytryn naturalny często określa się w handlu topazem Bahia, Madeira, Palmira lub Rio Grande. Należy uważać, ponieważ taki sposób nazewnictwa może wprowadzić w błąd potencjalnego konsumenta. Poprawne nazwy nie powinny zawierać słowa “topaz”. Chcąc określić szczegółowo daną barwę należy podać np. cytryn Palmira. Określenia te nawiązują do odcienia jaki ma dany minerał. Kamienie cytryny znaleźć można m.in. w Brazylii, USA, Birmie, Hiszpanii, Namibii, Rosji, Szkocji i na Madagaskarze. 

Podczas rozpoznawania należy uważać na podobne kamienie. Naturalny cytryn łatwo pomylić z apatytem, berylem, ortoklazem, topazem, turmalinem oraz barwionym szkłem. Chcąc mieć pewność co do autentyczności posiadanego kamienia należy udać się do rzeczoznawcy, który za pomocą profesjonalnego sprzętu będzie w stanie ocenić czy dany minerał to żółty cytryn.

Przezroczysty i ładnie wybarwione kryształy cytrynu oprawia się w złoto. Tworzy się zarówno pierścionki, zawieszki oraz kolczyki, gdzie główną ozdobą jest dany minerał. Mniejsze prawdziwe kamienie cytrynu przerabia się na drobne koraliki do naszyjników oraz bransoletek. Najczęściej nadaje im się okrągły kształt z fasetowaną, połyskującą powierzchnią. Wszystko zależy od formy jaką przybiera po szlifowaniu cytryn kamień. Cena takiego wyrobu jest stosunkowo niska, a minerał również oczarowuje swoją barwą oraz blaskiem.

Cytryn właściwości

Cytryn jest nazywany kamieniem sukcesu. Inni zaś określają go mianem kryształu pieniężnego. Energia cytrynu przyciąga dostatek oraz bogactwo. Pomaga w podejmowaniu dobrych decyzji, sprzyja nauce i działalności twórczej. Właściwości kamienia dobrze oddziałują na rozwój kreatywności i działalności twórczej. Cytryn pomaga utrzymać spokój ducha i pozytywne nastawienie. Co więcej, jeśli planujemy w życiu wielkie zmiany, to właśnie wtedy warto otaczać się biżuterią, z tym kamieniem. Cytryn dodaje energii i otwiera na nowe. Kamień szczególnie polecany podczas planowanej sprzedaży domu.

Niezwykłe właściwości cytrynu pomagają pozbyć się wspomnień o toksycznych relacjach i wydarzeniach. Ta żółta odmiana kwarcu polecana jest w szczególności takim znakom zodiaku jak: Baran, Bliźnięta, Lew, Waga. Kamień magiczny szczególnie polecany osobom pracującym nad rozwojem czakry splotu słonecznego.

Cytryn właściwości magiczne: poprawia relacje,  dodaje pewności siebie, pomaga oczyścić się z negatywnych emocji, podnosi samoocenę, wspomaga równowagę yin-yang oraz działanie aury, kamień dobrobytu

Właściwości lecznicze cytrynu: wspomaga regenerację tkanek, odpowiedni przy anemii, dobrze służy na wzrok, serce, tarczycę oraz wątrobę.

 

Cytryn – sklep

Jeśli poszukujesz ozdoby na lata o delikatnej barwie to postaw na cytryn kamień. Sklep Bemoon posiada ofertę naszyjników, kolczyków oraz chokerów z tym minerałem. W naszym sklepie kamienie naturalne są najwyższej jakości, pochodzą one z wyłącznie z rynku Fair Trade oraz oprawiane są przez nas wyłącznie w srebro (925) lub złoto (585). Minerał cytrynu jest idealny dla osób poszukujących kamienia naturalnego na lata. Żółty kolor cytrynu sprawdzi się w niejednej stylizacji. A właściwości kamienia szlachetnego będą pozytywnie oddziaływać na niemal każdą życiową strefę. Biżuteria z cytrynem doda Ci wdzięku i animuszu – stwórz swój wymarzony zestaw.

Showing all 5 results