-10% przy zapisie do Newsletter’a ♦ Darmowa dostawa od 190 PLN

Kamień księżycowy

Kamień księżycowy właściwości magiczne

Właściwości kamienia księżycowego pomagają w pełnym zrozumieniu siebie. Skumulowana w nim moc łagodzi i dobrze wpływa na emocje i uwalnia od blokad energii. Dodatkowo mówi się, że jego działanie wspiera intuicję i kreatywność. Ma działanie ochronne – zarówno w podróży, jak i w domu. Warto jest mieć ten kryształ, w szczególności gdy wyczekujemy jakiejś zmiany lub planujemy nowe początki.

Kamień księżycowy właściwości magiczne: przynosi mądrość, intuicję, opanowanie, kreatywność

Kamień księżycowy działanie: regulacja hormonów, wpływa pozytywnie na płodność, pomaga w oczyszczaniu, przynosi młody wygląd

Ten minerał o księżycowej poświacie jest uważany jako kamień kobiecości. Jego działanie reguluje hormony, cykl miesiączkowy oraz łagodzi objawy menopauzy. Warto jest mieć go podczas ciąży oraz po porodzie. Należy go co jakiś czas oczyszczać ze skumulowanej energii np. pod bieżącą wodą lub w świetle pełni księżyca.

 

Kamień księżycowy – znaki zodiaku

Kamień księżycowy wpływa na samopoczucie oraz zdrowie. Jest w szczególności polecany znakom zodiaku: Rak, Waga, Skorpion. Energia kamienia będzie oddziaływać mocno zarówno na osoby, które posiadają dany znak zodiaku w Słońcu, Księżycu, jak i Ascendencie. Osobie noszącej kamień przyniesie szczęście osobiste oraz domowe. Warto podarować kamień księżycowy osobie, która szuka w życiu spokoju i opanowania. Dlatego mówi się, że jest to idealny kamień dla Skorpionów.

Fizyczne właściwości kamienia księżycowego

Adularowy kamień księżycowy to skaleń potasowy wykazujący białą migotliwość. Ma poświatę przypominającą światło księżyca (stąd też jego nazwa). Kolor kamienia najczęściej wpada w biel, żółć z elementami bezbarwności i lekko niebieskiej poświaty. Jego twardość w skali Mohsa wynosi 6-6,5 przez co w jubilerstwie kamień księżycowy najczęściej szlifowany jest w formę kaboszonu lub tworzy niewielkie koraliki. Obróbka kamieni księżycowych jest dość łatwa ze względu na ich doskonałą łupliwość.

Blask kamienia pięknie prezentuje się zarówno w srebrnej, jak i złotej oprawie. Wysokiej jakości kamienie księżycowe ozdabiają piękne pierścienie, zawieszki oraz bransolety.

Największe złoża kamieni księżycowych znajdują się w Sri Lance, Birmie, Brazylii, Indiach, Madagaskarze oraz w USA.

Podczas rozpoznawania łatwo prawdziwy kamień księżycowy pomylić z: podgrzewanym ametystem, chalcedonem, syntetycznym spinelem oraz ze szklanymi imitacjami. Chcąc mieć pewność co do autentyczności swojego kryształu najlepiej udać się do rzeczoznawcy kamieni, który za pomocą profesjonalnego sprzętu określi pochodzenie posiadanego kamienia.

Księżycowy kamień

Zastanawiasz się jak wygląda prawdziwy kamień księżycowy? Ten skaleń potasowy wykazuje białą migotliwość przypominającą światło Księżyca (skąd wzięła się jego nazwa). Wśród rzeczoznawców jego barwę określa się jako mętnie przezroczystą. Dodatkowo poruszając nim można ujrzeć wyjątkowe błękitne odcienie. Niezależnie czy jest poddamy szlifowi fasetowanemu czy kaboszonowemu, biżuteria z kamieniem księżycowym pasuje do wielu stylizacji. Wszystko to zawdzięczamy jego ponadczasowej urodzie.  Naszyjnik z kamieniem księżycowym można nosić zarówno do letnich, jak i zimowych zestawów. Efektownie komponuje się ze sznurem pereł, kolorowym chokerem czy niebieskim topazem.

Kamień księżycowy – sklep

Jeśli szukasz unikatowego amuletu poznaj ofertę, która tworzy nasz sklep. Kamień księżycowy oprawiamy w srebro lub nawlekamy na specjalną żyłkę jubilerską. Tak powstają naszyjniki, kolczyki oraz ponadczasowe bransoletki. Na wielu elementach naszej biżuterii dodatkowo grawerujemy mały księżyc. Wierzymy, że prawdziwa magia tkwi w szczegółach.

Naturalny kamień księżycowy będzie towarzyszył Ci w najpiękniejszych momentach. Stwórz z nami swój amulet. Zaprojektuj unikatowy wzór, który my naniesiemy na srebrną blaszkę techniką laserową. Wystarczy tylko, że opiszesz nam w wiadomości pomysł na grawer, a my zajmiemy się resztą. Taki amulet z kamieniem księżycowym stanie się symbolem tego co najlepsze.

Showing all 4 results