♦ Darmowa dostawa od 190 PLN ♦ -10% na pierwsze zakupy z Newsletter’em

Kamień księżycowy

Kamień księżycowy właściwości

Właściwości kamienia księżycowego pomagają w pełnym zrozumieniu siebie. Skumulowana w nim moc łagodzi i dobrze wpływa na emocje i uwalnia od blokad energii. Dodatkowo mówi się, że jego działanie wspiera intuicję i kreatywność. Ma działanie ochronne – zarówno w podróży, jak i w domu. Warto jest mieć ten kryształ, w szczególności gdy wyczekujemy jakiejś zmiany lub planujemy nowe początki. 

Kamień księżycowy właściwości magiczne: przynosi mądrość, intuicję, opanowanie, kreatywność

Ten minerał o księżycowej poświacie jest uważany jako kamień kobiecości. Jego działanie reguluje hormony, cykl miesiączkowy oraz łagodzi objawy menopauzy. Warto jest mieć go podczas ciąży oraz po porodzie. 

Kamień księżycowy działanie: regulacja hormonów, wpływa pozytywnie na płodność, pomaga w oczyszczaniu, przynosi młody wygląd

Księżycowy kamień

Zastanawiasz się jak wygląda kamień księżycowy? Ten skaleń potasowy wykazuje białą migotliwość przypominającą światło Księżyca (skąd wzięła się jego nazwa). Wśród rzeczoznawców jego barwę określa się jako mętnie przezroczystą. Dodatkowo poruszając nim można ujrzeć wyjątkowe błękitne odcienie. Niezależnie czy jest poddamy szlifowi fasetowanemu czy kaboszonowemu. Biżuteria z kamieniem księżycowym pasuje do wielu stylizacji. Wszystko to zawdzięczamy jego ponadczasowej urodzie.  Naszyjnik z kamieniem księżycowym można nosić zarówno do letnich, jak i zimowych zestawów. Efektownie komponuje się ze sznurem pereł, kolorowym chokerem czy niebieskim topazem.

Księżycowy kamień naturalny osiąga twardość w skali Mohsa między 6, a 6,5 (gdzie diament ma wartość 10) i jest dość wrażliwy na nacisk. Dlatego do oprawiania go w srebro lub złoto należy podchodzić bardzo ostrożnie.  Najpiękniejsze kamienie księżycowe pochodzą ze Sri Lanki, Birmy, Brazylii, Indii, Madagaskaru oraz USA. Najczęściej szlifowane są w formę klasycznego kaboszonu lub na okrągło z kilkoma połyskującymi fasetami. Przed szlifowaniem znawca kamieni określa pod jakim kątem najlepiej ciąć surowy kryształ.

Podczas rozpoznawania łatwo prawdziwy kamień ksieżycowy pomylić z: podgrzewanym ametystem, chalcedonem, syntetycznym spinelem oraz ze szklanymi imitacjami. Chcąc mieć pewność co do autentyczności swojego kryształu najlepiej udać się do rzeczoznawcy kamieni, który za pomocą profesjonalnego sprzętu określi pochodzenie posiadanego kamienia.

Kamień księżycowy – sklep

Jeśli szukasz unikatowego amuletu poznaj ofertę, która tworzy nasz sklep. Kamień księżycowy oprawiamy w srebro lub nawlekamy na specjalną żyłkę jubilerską. Tak powstają naszyjniki, kolczyki oraz ponadczasowe bransoletki. Na wielu elementach naszej biżuterii dodatkowo grawerujemy mały księżyc. Wierzymy, że prawdziwa magia tkwi w szczegółach.

Naturalny kamień księżycowy będzie towarzyszył Ci w najpiękniejszych momentach. Stwórz z nami swój amulet. Zaprojektuj unikatowy wzór, który my naniesiemy na srebrną blaszkę techniką laserową. Wystarczy tylko, że opiszesz nam w wiadomości pomysł na grawer, a my zajmiemy się resztą. Taki amulet z kamieniem księżycowym stanie się symbolem tego co najlepsze.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7