-10% przy zapisie do Newsletter’a ♦ Darmowa dostawa od 190 PLN

Kwarc dymny

Kamień kwarc dymny jest szlachetnym kryształem występującym w naturze. Za jego barwę odpowiada promieniowanie gamma. W jego strukturze często można dostrzec inkluzje złotych igieł rutylu. W naturze często występuje w formie sześciobocznych słupków.

Kwarc dymny – kamień

Kwarc dymny – kamień szlachetny w skali twardości Mohsa osiąga wartość 7, dzięki czemu jest dość odporny na uszkodzenia oraz zarysowania. Jest to minerał dość często spotykany w naturze. Na świecie jest wiele miejsc, w których można odnaleźć kwarc dymny. Występowanie w Polsce ogranicza się do terenów na Dolnym Śląsku. Znaleźć można go w okolicach Jawora, Strzegomia oraz Masywu Śnieżki i Szklarskiej Poręby. Najbardziej cenione w jubilerstwie złoża kwarcu dymnego znajdują się w Brazylii, USA, Rosji, Szkocji, Szwajcarii, Ukrainie i na Madagaskarze. Kwarc dymny w Polsce używany jest głównie do produkcji biżuterii. Największe okazy szlifuje się na półokrągło (kaboszon) lub nadaje mu się połysk za pomocą szlifu fasetowanego. Mniejsze kamienie przeznacza się na okrągłe koraliki.

 

Podczas rozpoznawania należy uważać na inne kamienie. Kwarc dymny łatwo pomylić z andaluzytem, aksynitem, sanidynem, turmalinem, wezuwianem i barwionym szkłem. 

Kamień kwarc dymny – sklep

Ze względu na swoje właściwości, kwarc dymny warto jest mieć zawsze przy sobie. W formie kryształu, naszyjnika czy pierścionka. Dzięki czemu pozwolisz pozytywnie oddziaływać energii, którą skumulował w sobie kamień kwarc dymny. Sklep internetowy BEMOON posiada ofertę biżuterii z kamieniami, dzięki czemu bez problemu odnajdziesz odpowiednią ozdobę. Postaw na nasze projekty lub skontaktuj się z nami, by stworzyć unikatowy amulet. 

Biżuterię z kwarcem dymnym zapakujemy w eleganckie pudełko, dołączymy ściereczkę do polerowania biżuterii, gałązkę białej szałwii oraz ręcznie napisany przez Monikę list. A jeśli kupujesz ją na prezent, koniecznie zaznacz opcję nieodpłatnego pakowania wyrobu na prezent. Do przesyłki dołączymy nieodpłatnie torebkę, w której wręczysz upominek.

Showing all 4 results