-15% z kodem MOON15 ♦ Tylko do 21.04 ♦ Darmowa dostawa od 190 PLN

Kwarc różowy

Kwarc różowy właściwości magiczne

Właściwości kwarcu różowego pomagają w rozwoju bezwarunkowej miłości: zarówno do siebie, jak i innych. Co więcej, kamień ten wspomaga rozwój kobiecej energii oraz pozytywnie wpływa na czakrę serca. Mówi się, że sprzyja on wybaczaniu i ogólnym stosunkom międzyludzkim. Warto się nim otaczać w szczególności, gdy zmagamy się z traumami z dzieciństwa lub innymi ranami emocjonalnymi. Nie bez powodu mówi się, że działa na emocje jak oczyszczająca kąpiel.

Kwarc różowy właściwości magiczne: wzbogaca kreatywność, wyobraźnię oraz rozwija energię miłości kobiecą; sprzyja romansowaniu

Kwarc różowy działanie: równoważy popęd seksualny; pozytywnie oddziałuje na cerę oraz cykl menstruacyjny

Medytacje z kwarcem różowym

Medytacja z kwarcem różowym może być wyjątkowym doświadczeniem, które pomoże zrelaksować i otworzyć na prawdziwą miłość. Pamiętaj, aby przed medytacją trzymać kamień w dłoniach i myśleć o wybranej wcześniej intencji. Następnie należy zająć wygodną dla ciała pozycje: może być ona siedząca lub leżąca. Podczas medytacji trzymaj różowy kwarc blisko siebie – najlepiej tak, aby dotykał on ciała. Możesz też trzymać go w dłoni lub bezpośrednio na sercu – skup się na przyjmowaniu energii miłości skumulowanej w krysztale. Obecność kwarcu różowego podczas medytacji wyciszy umysł oraz pomoże w wizualizacjach.

Jak działa kwarc różowy?

Pozytywny wpływ kwarcu różowego na zdrowie łagodzi schorzenia układu krążenia. Zarówno biżuteria, jak i roller z kwarcem różowym kwarcem to dobry pomysł na wspomaganie leczenia tych dolegliwości. Litoterapia, czyli dziedzina medycyny naturalnej oparta na mocy kryształów często wykorzystuje jego właściwości lecznicze.

Fizyczne właściwości kwarcu różowego

Ta różowa odmiana kwarcu charakteryzuje się swoją mętną budową. Za zabarwienie kwarcu różowego odpowiedzialny jest tytan i mangan. Kamień ten jest szlifowany zarówno w formie kaboszonów, jak i fasetowanych kulek. Kwarc różowy to kamień szlachetny, który w skali Mohsa ma wartość równą 7.

Kwarc różowy występuje: w Brazylii, Indiach, Kenii, Mozambiku, Namibii, Sri Lance, USA oraz spore zasoby można również znaleźć na Madagaskarze.

Podczas rozpoznawania łatwo pomylić kwarc różowy z morganitem, kunzytem i topazem.

Zastosowanie kwarcu różowego

Kamień ten często wykorzystywany jest w jubilerstwie. Z najpiękniejszych okazów powstają kryształy w szlifie brylantowym, które wydobywają wyjątkowy blask tego kamienia. Kwarc różowy cieszy się również uznaniem przy wykonywaniu okrągłych koralików, z których następnie powstają naszyjniki, bransoletki czy kolczyki.

Kwarc różowy również cieszy się uznaniem w kosmetologii. Coraz popularniejsze stają się kamienie gua sha, dzięki którym można zrobić pełen dobrej energii masaż twarzy.

Showing all 6 results