-10% przy zapisie do Newsletter’a ♦ Darmowa dostawa od 190 PLN

Labradoryt

Labradoryt – kamienie

Labradoryt – kamień wielowymiarowy o szarawym zabarwieniu z widocznymi tęczowymi refleksami (efekt labradorescencji). Aby ujrzeć grę świateł wystarczy tylko poruszać w świetle kamień. Labradoryt mieni się najczęściej niebieskimi oraz zielonymi refleksami, jednak najbardziej poszukiwane są okazy z widoczną całą gamą barw. Najczęściej szlifowany jest w formie klasycznego kaboszonu lub na okrągło z wieloma fasetami.

Skąd pochodzi labradoryt?

Jego nazwa pochodzi od półwyspu Labrador (kamień ten często jest też tak nazywany), na którym został po raz pierwszy odnaleziony. To z tego rejonu pochodzą atrakcyjne, wielobarwne okazy, które bardzo cenione są na rynku jubilerskim. Zastanawiasz się gdzie jest wydobywany naturalny labradoryt do dziś? Jego złoża znajdują się m.in. w Kanadzie, Nowej Funlandii, Australii, Meksyku, Rosji, USA i na Madagaskarze. Labradoryt – twardość w skali Mohsa – osiąga wartość między 6, a 6,5 (maksymalna wartość 10 – diament). Podczas oprawiania należy uważać, aby nie uszkodzić nieumyślnie labradoryt. Kamienie są stosunkowo kruche, przez co mogą być trudne w obróbce dla początkujących jubilerów.

Labradoryt – kamień

O kamieniu labradoryt głośno jest od wieków. Czy wiesz, że mówiono o nim jako o “świątyni gwiazd”? Wszystko to zawdzięczamy jego zdolności do zmiany barw w zależności od kąta padania światła. Z pozoru szary labradoryt wystawiony na promienie świetle mieni się niebieskimi, fioletowymi, zielonymi, a nawet pomarańczowymi refleksami. Idzie za tym jego budowa. Labradoryt, czyli kamień z rodziny plagioklazów wykazuje unikatowy efekt labradorescencji wpadając w metalicznie, lśniące barwy. Dzięki czemu każdy naturalny labradoryt jest inny, wyjątkowy. Po raz pierwszy został odkryty w osiemnastym wieku na półwyspie Labrador, skąd wzięła się jego nazwa. Labradoryt jest kamieniem kruchym i nie tak odpornym na uszkodzenia jak kamienie z grupy kwarców. Przez co nosząc biżuterię z labradorytem należy szczególnie uważać, aby jej nie uszkodzić.

Właściwości kamienia labradorytu

Każdy kamień naturalny ma skumulowaną w sobie moc. Powstające miliony lat kryształy zebrały swoją unikatową energię przez co oddziałują na każdego kto wchodzi w ich posiadanie. Labradoryt to amulet wpływający na wzmocnienie intuicji. Mówi się, że kamień ten pozwala dostrzec wiele możliwości naraz. Nic w tym dziwnego skoro jego działanie korzystnie wpływa na jasność umysłu oraz przynosi ulgę w niepokoju. Co więcej labradoryt wspomaga pracę obu półkul mózgowych.

Właściwości magiczne labradorytu: stabilizuje aurę i wzmacnia przepływ energii między czakrami.

Labradoryt właściwości lecznicze: sprzyja jasności umysłu, pozwala dostrzec wiele możliwości naraz

Do jakich znaków pasuje labradoryt? Moc kamieni najkorzystniej wpłynie na: Lwa, Skorpiona i Strzelca.

Labradoryt kamień – sklep

Poznaj bogatą ofertę biżuterii z kamieniami jaką posiada nasz sklep. Minerały labradorytu znajdziesz m.in. w kolczykach, naszyjnikach oraz chokerach na szyję. Biżuteria z labradorytem pasuje zarówno do codziennych, jak i wieczorowych stylizacji. Oprawiamy je w wysokiej jakości srebro próby 925 lub nawlekamy na wytrzymałą żyłkę jubilerską. Wszystko po to, aby Twoja ulubiona ozdoba cieszyła swoim blaskiem latami.

Z oferty naszego sklepu internetowego polecamy:

Naszyjniki z labradorytu – wielowymiarowy blask drobnych kamieni labradorytu oczaruje Cię od pierwszego wejrzenia. Można nosić je w parze z innymi łańcuszkami lub solo.

Chokery z kamienień labradotytu – te krótkie naszyjniki sprawdzą się do niejednej stylizacji. Zarówno latem do zwiewnych sukienek, jak i zimą do wysoko zakończonych swetrów. Drobne kamienie labradorytu będą połyskiwać na szyi i co więcej, dodadzą odwagi oraz animuszu.

Kolczyki z labradorytu – wysokiej jakości minerały zamknięte w srebrze próby 925 w formie zawieszek dopełnią każdy zestaw.

Jak dbać o kamienie labradorytu?

Ozdoby z labradorytem zawsze przechowuj w specjalnym pudełku. Unikaj zbędnego kontaktu z wodą oraz kosmetykami – w szczególności perfumami. Dodatkowo od czasu do czasu możesz przetrzeć swoje wyroby z labradorytem specjalną ściereczką do czyszczenia biżuterii. Tak dbając o swoje ozdoby, możesz mieć pewność, że będą Ci towarzyszyć latami.

Chcesz zadbać o jego moc, ale nie wiesz jak czyścić labradoryt? Wystarczy, że od czasu do czasu okadzisz go kadzidłem z białej szałwii lub możesz też wystawić go na działanie promieni pełni Księżyca. Takie oczyszczanie energetyczne wzmocni pozytywny wpływ kamienia labradorytu będzie dalej oddziaływał na Twoją codzienność.

 

Showing all 3 results