♦ Darmowa dostawa od 190 PLN ♦

Labradoryt

Labradoryt – kamienie

Labradoryt – kamień wielowymiarowy o szarawym zabarwieniu z widocznymi tęczowymi refleksami (efekt labradorescencji). Aby ujrzeć grę świateł wystarczy tylko poruszać w świetle kamień. Labradoryt mieni się najczęściej niebieskimi oraz zielonymi refleksami, jednak najbardziej poszukiwane są okazy z widoczną całą gamą barw. Najczęściej szlifowany jest w formie klasycznego kaboszonu lub na okrągło z wieloma fasetami. 

 

Jego nazwa pochodzi od półwyspu Labrador (kamień ten często jest też tak nazywany), na którym został po raz pierwszy odnaleziony. To z tego rejonu pochodzą atrakcyjne, wielobarwne okazy, które bardzo cenione są na rynku jubilerskim. Naturalny kamień labradoryt jest do dziś wydobywany m.in. w Kanadzie, Nowej Funlandii, Australii, Meksyku, Rosji, USA i na Madagaskarze. Jego twardość w skali Mohsa osiąga wartość między 6, a 6,5 (maksymalna wartość 10 – diament). Podczas oprawiania należy uważać, aby nie uszkodzić nieumyślnie labradoryt. Kamienie są stosunkowo kruche, przez co mogą być trudne w obróbce dla początkujących jubilerów. 

Labradoryt kamień – sklep

Poznaj bogatą ofertę biżuterii z kamieniami jaką posiada nasz sklep. Labradoryt kamień znajdziesz m.in. w kolczykach, naszyjnikach oraz chokerach na szyję. Biżuteria z labradorytem pasuje zarówno do codziennych, jak i wieczorowych stylizacji. Oprawiamy je w wysokiej jakości srebro próby 925 lub nawlekamy na wytrzymałą żyłkę jubilerską. Wszystko po to, aby Twoja ulubiona ozdoba cieszyła swoim blaskiem latami. 

Jak dbać o kamienie labradorytu?

Ozdoby z labradorytem zawsze przechowuj w specjalnym pudełku. Unikaj zbędnego kontaktu z wodą oraz kosmetykami – w szczególności perfumami. Dodatkowo od czasu do czasu możesz przetrzeć swoje wyroby z labradorytem specjalną ściereczką do czyszczenia biżuterii. Tak dbając o swoje ozdoby, możesz mieć pewność, że będą Ci towarzyszyć latami.

 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5