-10% przy zapisie do Newsletter’a ♦ Darmowa dostawa od 190 PLN

Perła naturalna

Perła naturalna – dlaczego jest tak popularna 

Perła naturalna cieszy się dużą popularnością ze względu na swoje niepowtarzalne piękno i symbolikę. Każda naturalna perła jest unikatowa, co oznacza, że nie ma dwóch identycznych pereł, nadając naszej biżuterii autorskiej indywidualny oraz wyjątkowy charakter. To, co wyróżnia perłę naturalną, to jej delikatny blask, subtelną gra kolorów oraz niepowtarzalne kształty, które są bezpośrednim wynikiem jej pochodzenia. 

Naturalna perła jest symbolem klasy i elegancji. Jej delikatny połysk dodaje każdej stylizacji wyrafinowania. W BEMOON perły naturalne są cenione za ich klasykę, ale też za możliwość tworzenia nowoczesnych i unikalnych projektów, które łączą tradycję z nowoczesnością. 

Dodatkowo naturalna perła jest wybierana przez wiele osób ze względu na swoje znaczenie. Uważana jest za symbol czystości, mądrości i spokoju, co sprawia, że biżuteria z jej użyciem jest często wybierana na specjalne okazje jak śluby czy ważne rocznice. Wszystkie te aspekty sprawiają, że perła naturalna jest niezmiennie popularna oraz ceniona w świecie biżuterii – dlatego w BEMOON znajdziesz różne wyjątkowe kompozycje z nią w roli głównej! 

Rodzaje pereł

Ze względu na pochodzenie wyróżnia się następujące rodzaje pereł:

Perły słodkowodne – okazy o małym znaczeniu gospodarczym. Bardzo rzadko dobrej jakości.

Naturalna perła słonowodna – najpiękniejsze egzemplarze od starożytności można znaleźć w Zatoce Perskiej, na wybrzeżach Madagaskaru, Birmy i Filipin. Tylko 1 na 30-40 mięczaków kryje w sobie najcenniejsze egzemplarze pereł naturalnych słonowodnych.

Klasyfikacja pereł ze względu na poziom ingerencji człowieka wyróżnia perły naturalne i hodowlane.

Hodowla pereł – może być zarówno na morzu, jak i w wodach słodkich. Człowiek umieszcza w mięczaku perłorodnym ciało obce zmuszając tym samym do produkcji masy perłowej.

Aktualnie proces powstawania pereł w słonych wodach został przyspieszony, dzięki opatentowaniu i tworzeniu pereł jądrowych. Polega to na umieszczeniu w mięczaku perłorodnym jądra, które pokrywane jest jedną warstwą masy perłowej koniecznej do uzyskania szlachetnego blasku.

Hodowla pereł słdkowodnych jest znacznie bardziej opłacalna od tych na morzu ze względu na wielkość mięczaków perłorodnych, które osiągają wielkość nawet 20×11 cm. Dzięki czemu we wnętrzu może powstawać na raz aż 10 okazów na raz.

Perły całkowicie naturalne to te, które powstają bez ingerencji człowieka. Powstają zarówno w morzach, jak i wodach słodkich. Określa się je również mianem pereł prawdziwych.

 

Cena biżuterii z perłą naturalną 

Cena biżuterii z perłą naturalną może znacznie różnić się w zależności od kilku czynników. Przede wszystkim wartość perły naturalnej jest ustalana na podstawie jej wielkości, kształtu, jakości powierzchni, połysku oraz koloru. Im perła jest większa, bardziej regularna w kształcie i ma lepszy połysk, tym jej wartość wzrasta. 

Naturalna perła ze względu na swój organiczny i naturalny proces powstawania jest często droższa niż perły hodowlane. Rzadkość oraz unikalność perły naturalnej sprawiają, że biżuteria z jej użyciem jest często postrzegana jako bardziej ekskluzywna oraz bardzo luksusowa. 

Cena biżuterii z perłą naturalną może również zależeć od samego projektu biżuterii. Nasze ręcznie wykonane projekty, wykorzystujące perły naturalne w wyjątkowy sposób, są wyceniane z uwzględnieniem czasu, wysiłku, a także kreatywności włożonej w ich wykonanie. Najdroższe są naszyjniki wymagające supełkowania pereł. Tutaj cena może sięgać nawet kilku tysięcy złotych.

 

Showing 1–15 of 22 results