-15% z kodem MOON15 ♦ Tylko do 21.04 ♦ Darmowa dostawa od 190 PLN

Grafika ukazująca jak nosić nausznice
18 lipca 2022

Jak nosić nausznice?


Zastanawiasz się jak nosić nausznice? Co to jest lub jak ją założyć? W tym artykule podzielimy się kilkoma wskazówkami odnośnie tych wyjątkowych ozdób ucha. Podpowiemy czym kierować się przy wyborze oraz co zrobić, aby nausznica nie spadała podczas noszenia. Można nosić je zarówno solo lub w komplecie z ulubionymi kolczykami. Zainspiruj się i twórz swoje ulubione zestawy. 

 

Nausznice – co to?

Nausznice to wyjątkowe ozdoby na ucho. Są one alternatywą dla kolczyków, ponieważ nie trzeba mieć dziurek, aby je nosić. Większość nausznic zaciskowych wsuwa się na ucho poprzez najwęższą część ucha. Dzięki czemu możesz tworzyć swoje ulubione zestawy i nie musisz robić kolejnych dziurek, by je nosić. Nausznice wykonuje się zarówno ze srebra, jak i złota. Mogą być proste, ze skręcanego drutu lub z delikatnym łańcuszkiem. Ich powierzchnia może być gładka, matowa, młotkowana lub z wygrawerowanym wzorem. 

 

Jak zakładać nausznice? 

Nie wiesz jak założyć nausznicę? To proste! Wystarczy tylko, że lekko odegniesz tą ozdobą i wsuniesz w środkową lub górną część ucha. Osadź ją najlepiej na wewnętrznej części małżowiny usznej. Pamiętaj, aby po osadzeniu jej w odpowiednim miejscu delikatnie dogiąć tak, aby pewnie trzymała się ucha. To gdzie i jak zakładać nausznic często zależy od danego modelu czy kształtu. Ozdoby o większej średnicy idealnie będą pasować na środkową część ucha, a mniejsze dopasują się do górnej. Dlatego przez zakupem zastanów się, jak chcesz nosić nausznice. Co to da? Zdecydujesz się na zakup wyrobu, który powstał z myślą o danej części ucha, przez co nie będzie się on zsuwał w najmniej oczekiwanym momencie.

 


KROK 1

Lekko odegnij nausznice.

KROK 2

Wsuń ją przez wąską część ucha i umieść jeden koniec we wklęsłej części małżowiny.

Krok 3

Dociśnij tak, aby przy poruszaniu nausznica nie zsuwała się.


 

Grafika pokazująca jak zakładać nausznice

Srebrne nausznice zaciskowe

Szukasz inspiracji jak nosić nausznice? Ta mała ozdoba dodaje uroku nawet najprostszym stylizacjom. Można łączyć ją zarówno ze srebrnymi, jak i złotymi kolczykami. Idealnie komponuje się z dużymi kołami oraz asymetrycznymi wyrobami. Dzięki czemu, jest to ponadczasowa ozdoba, która sprawdza się w niejednej sytuacji. Wchodząc w jej posiadanie, od razu będziesz wiedzieć jak nosić nausznice. Dodając ją do swoich zestawów otrzymasz wyjątkowy look, który z pewnością będzie zwracał uwagę innych. Niezależnie czy na codzień nosisz kilka kolczyków w jednym uchu, jeden czy w ogóle – nausznice oczarują Cię swoim wyjątkową naturą 

Srebrna nausznica - jak nosić

Czy nausznice spadają? 

Poprawnie założona nausznica nie spada. Dlatego należy każdorazowo dbać o to, aby dokładnie przylegała do ucha. Zakładając je poprawnie, nie musisz się obawiać o to, czy nausznice spadają. Ich dopracowana konstrukcja daje możliwość dopasowania do kształtu małżowiny usznej. Dodatkowo pamiętaj, aby zawsze odkładać ją do specjalnego pudełka. Unikaj kontaktu z wodą oraz kosmetykami, a w szczególności perfumami. Od czasu do czasu możesz taką ozdobę przetrzeć specjalną ściereczką do polerowania biżuterii, by odświeżyć jej blask. Tak obchodząc się ze swoją nausznicą, możesz mieć pewność, że będzie Ci towarzyszyć latami.

 

Gdzie kupić nausznice?

W naszym sklepie internetowym z biżuterią autorską znajdziesz bogaty wybór srebrnych nausznic zaciskowych. Powstają one ręcznie w naszej pracowni. Topimy recyklingowe srebro, nadajemy mu kształt i nanosimy zaprojektowany wzór. Dzięki czemu nie musisz się zastanawiać, czy nausznice spadają. Ponieważ ich dopracowana ręcznie forma dopasowuje się do ucha i nie zsuwa podczas noszenia. 

Dodatkowo we wnętrzu nausznic BEMOON możesz wygrawerować ważną datę, literę lub symbol. Wystarczy tylko, że w uwagach do zamówienia dasz nam znać co mamy dla Ciebie umieścić.