♦ Darmowa dostawa od 190 PLN ♦

Jak dobrać rozmiar pierścionka
23 marca 2021

Jak wybrać rozmiar pierścionka?


Kiedy decydujemy się na zakup kolejnego wyrobu do kolekcji, wybór rozmiaru pierścionka nie stanowi dla nas problemu. Jednak co zrobić w przypadku, gdy biżuteria ma być prezentem dla bliskiej osoby? Lub kiedy chcemy wybrać pierścionek na palec, na którym nigdy wcześniej nie była noszona biżuteria? Przygotowaliśmy dla Was kilka praktycznych wskazówek jak zabrać się za wybór odpowiedniego rozmiaru pierścionka. 

Idealnie dopasowany rozmiar pierścionka

Każdy palec jest inny, to jest jasne jak słońce. Dla przykładu u osoby praworęcznej palce dłoni prowadzącej będą większe o około jeden pełny rozmiar od tych u lewej. Dobrze dobrany powinien przechodzić przez kostkę z lekkim oporem, tak aby nie przekręcał się na dłoni. Idealne dopasowanie rozmiaru pierścionka wyklucza również niebezpieczeństwo zgubienia ulubionej ozdoby. Bo w końcu nie ma nic gorszego niż utrata sentymentalnego przedmiotu. 

 

Jak sprawdzić swój rozmiar pierścionka?

Aby dobrać odpowiednią wielkość nowej ozdoby najlepiej zmierzyć obwód palca. Pamiętaj, aby sprawdzać go w umiarkowanych warunkach pogodowych. Ze względu na to, że w upale nasze dłonie puchną. Mówi się, że najlepiej jest mierzyć palce wieczorem, ponieważ wtedy są one odrobinę większe niż za dnia. Dopasowując rozmiar pierścionka zaręczynowego lub obrączki ważne jest, aby wyroby nie przeszkadzały nam w codzienności. Dlatego przymierzając nowy nabytek ważne, aby czuć się z nim komfortowo. Z dobrze dobranym pierścionkiem powinniśmy czuć jedność.

 

3 sposoby na zmierzenie palca na pierścionek

 

Najłatwiejszym sposobem na sprawdzenie obwodu swojego palca jest owinięcie go sznurkiem lub tasiemką i odczytanie długości. Pamiętaj, aby miarka w miarę możliwości przylegała do palca. Nie może być ani za luźno, ani za ciasno owinięta wokół palca. Należy jednak uważać i robić to w miarę możliwości precyzyjnie, tak aby uniknąć ewentualnej pomyłki w wyborze rozmiaru pierścionka. Zmierzony obwód palca należy porównać z załączoną tabelą. Wartość zbliżona do odczytanego pomiaru będzie wskazywać rozmiar pierścionka. W przypadku pierścionków o szerszej obrączce (ok. 5 mm) zaleca się wybieranie rozmiaru większego od tego z dokonanego pomiaru. 

Obrazek pokazuje jak poprawnie zmierzyć rozmiar pierścionka

 

Sprawdzonym sposobem na zmierzenie rozmiaru pierścionka jest odczytanie wewnętrznej średnicy noszonego już wyrobu. Wtedy najlepiej dokonać pomiaru przy użyciu suwmiarki. Możesz również skorzystać z przygotowanej przez nas tabeli rozmiarów pierścionka. Wystarczy wydrukować ją w skali 1:1 i porównać wewnętrzną średnicę obrączki z wzorami. Rysunek, który będzie odpowiadał wnętrzu wyrobu określa rozmiar mierzonego pierścionka. Korzystając z tej metody dopasowywania rozmiaru pierścionka należy zwrócić uwagę na kształt swojej ozdoby. Noszona latami biżuteria często zmienia swój pierwotny wygląd. Może się okazać, że ulubiony pierścionek nie jest już dłuższej kołem, a elipsą. W takim przypadku nie zalecamy odwzorowywania rozmiarów wyrobów naznaczonych takimi śladami czasów.

 

Jeśli jednak nie masz zaufania co do swoich pomiarów i wciąż nie wiesz jak wybrać rozmiar pierścionka, pamiętaj że zawsze możesz poprosić jubilera o zmierzenie palca lub pierścionka. Za pomocą specjalnych wzorników będziesz mogła dobrać odpowiedni rozmiar dla każdego palca. 

 

Obrazek pokazuje jak zmierzyć rozmiar pierścionka.

Jak wybrać rozmiar pierścionka zaręczynowego?

A w przypadku kiedy biżuteria ma być niespodziewanym prezentem dla bliskiej osoby polecamy kilka rozwiązań. Możesz pożyczyć noszony przez ukochaną pierścionek i udać się z nim do jubilera, który za pomocą specjalnego trzpienia będzie w stanie określić dokładny rozmiar. Możesz też dokonać opisanych wyżej pomiarów. W tej metodzie liczy się precyzja pomiaru i szybkość jego wykonania. Bo w końcu nie chcemy, aby właścicielka biżuterii zorientowała się o swoich brakach w szkatułce. Zalecamy również zwrócić uwagę na którym palcu noszony jest mierzony przez nas pierścionek. Mówi się, że idealnie dopasowany pierścionek zaręczynowy powinien bez problemu wchodzić na czwarty palec lewej ręki. 

 

W przypadku gdy ukochana osoba nie nosi biżuterii możemy poprosić o pomoc bliską jej osobę (mamę lub przyjaciółkę). W tym przypadku doboru rozmiaru pierścionka zaręczynowego przyda się odrobina sprytu. Przecież nie chcemy, aby bliska osoba wiedziała o planowanym zakupie pierścionka wcześniej niż sam będziesz tego pewien.

Rozmiar wybrany? Koniecznie sprawdź naszą autorską ofertę złotych pierścionków.