-15% z kodem MOON15 ♦ Tylko do 21.04 ♦ Darmowa dostawa od 190 PLN

Ametyst

Kamienie szlachetne – ametyst 

Kamień ametyst jest najbardziej cenionym kryształem z grupy kwarcu. Jego nazwa z Greki oznacza “trzeźwy”. Kryształy te w średniowieczu uchodziły za amulet przeciw pijaństwu. Woda pita z kielicha wysadzanego ametystami miała chronić przed powrotem do nałogu. 

Kamienie ametystu można odnaleźć w druzach, szczelinach i złożach odruchowych. Jego złoża najczęściej występują w Brazylii, Urugwaju oraz na Madagaskarze. Intensywność barwy zależy od miejsca, w którym wydobywa się te kamienie szlachetne. Idealnie fioletowy lub białawo prążkowany – taki właśnie może być ametyst. Kamienie, w których widoczne są fioletowo-żółte odcienie to ametryny (połączenie ametystów i cytrynów).

Ametyst – fioletowy kamień 

Kamień szlachetny ametyst w skali Mohsa osiąga wartość 7, dzięki czemu jest twardy i dość odporny na zarysowania. Podczas rozpoznawania należy jednak uważać na bardzo podobne do niego kamienie. Ametyst często mylony jest z szlachetnym berylem, fluorytem, kunzyten, spinelem, topazem, turmalinem oraz barwionym szkłem. Więcej o tym jak rozpoznać prawdziwy ametyst przeczytasz na naszym blogu. 

Fioletowy kamień ametyst oprawiany jest w wysokiej jakości srebro oraz złoto. Wyroby z nim oczarowują swoją pełnią latami. Jednak należy pamiętać, aby zawsze odkładać do pudełka biżuterię w której jest ametyst. Kamień ten pod ciągłym wpływem światła może stopniowo blednąć. Pierwotną barwę przywraca się tym kryształom za pomocą promieni radu.

Chcąc uspokoić myśli i załagodzić napięcia warto skorzystać z mocy jaką kumuluje naturalny ametyst. Kamienie te chronią oraz pomagają w zachowaniu równowagi. Dlatego warto postawić na pierścionek z tym fioletowym kryształem, kolczyki lub naszyjnik. Kamień ametyst dodatkowo pomaga w osiągnięciu uczucia relaksu oraz błogości. Warto również otaczać się nim podczas medytacji. Chcesz poznać więcej właściwości ametystu? Koniecznie zajrzyj na naszego bloga. 

Wybierając swój amulet należy zadbać o bezpośredni kontakt skóry z kamieniem ametystu. Sklep nasz posiada bogatą ofertę chokerów na szyję oraz naszyjników, które blisko przylegają ciała. Nosząc taki wyrób możesz mieć pewność, że będzie on pozytywnie oddziaływać zarówno na sferę fizyczną oraz mentalną. 

Showing all 11 results