NATURALNE POCHODZENIE


Do produkcji naszej biżuterii używamy tylko i wyłącznie kamieni i kruszców szlachetnych. Nasza biżuteria jest wyrobem ręcznym, najwyższej jakości, dlatego dajemy Państwu gwarancję, że jej blask nigdy nie zgaśnie. Do tworzenia naszej biżuterii używamy złota (14-karatowego) o próbie 585. Tylko w kwestii jakości nie idziemy na kompromisy. Dlatego kupując u nas swoją ulubioną biżuterię masz pewność, że użyte przez nas złoto jest bardzo wysokiej jakości. Budujemy naszą markę stawiając na pierwszym miejscu jakość produktów oraz osoby dla których tworzymy, czyli kobiety. Biżuteria została stworzona, aby nieść szczęście spowodowane przyjemnością obdarowywania, bycia obdarowywanym, noszenia jak i przekazywania z pokolenia na pokolenie.

Każda waga podana na stronie produktu jest podana w przybliżonej wartości. Ilość zużytego materiału zależy  najczęściej od rozmiaru pierścionka, ale jako że nasze wyroby są ręcznie robione to ciężko stworzyć dwa razy identyczny element. Stąd też wyjątkowość naszej biżuterii. W naturze rzadko coś występuję w formie wiernej kopii. Każdy kamień jest inny. Ma inny odcień, naturalne wrostki czy linie przyrostu. Już nawet Konfucjusz mawiał „Lepszy diament ze skazą, niż zwykłe szkiełko bez niej”. Kamienie naturalne mają swoją energię, którą kumulowały miliony lat, zmieniając się i dążąc do osiągnięcia swojego ponadczasowego piękna.


Diament, „król kamieni”. Jego piękno, prostota i niezniszczalność od wieków jest doceniana przez cywilizacje. Starożytni Grecy wierzyli, że są to „łzy bogów”, bądź „okruchy gwiazd”. Mówi się, że to właśnie diament dodaje oczom blasku. Pomaga w walce ze stresem, oczyszcza, pozytywnie wpływa na samoświadomość i poczucie własnej wartości.
Szafir wraz z rubinem są drugimi najtwardszymi kamieniami naturalnymi. Szafir ze względu na swoją najbardziej znaną barwę (niebieską) nazywany był również kamieniem niebiańskim. Utożsamiany był z bezgraniczną mądrością, nieśmiertelnością i czystością. Szafiry jednak występują w różnych barwach np. szafir pomarańczowy to tzw. paparadża, bezbarwny to leukoszafir, są również szafiry jasnoróżowe, purpurowe, fioletowe, zielone, brunatne czy czarne.

Rubiny za to zawsze były kojarzone z energią ognia. Symbol odwagi, miłości i namiętności. Często był wybierany przez władców i umieszczany w insygniach królewskich.  Szczególnie upodobała je sobie królowa Kleopatra, która w swym pałacu nakazała wysadzać rubinem ściany swych komnat. Biżuteria z rubinami od wieków uważana jest za amulet, który chroni od zła i przynosi właścicielce szczęście oraz bogactwo.

Morganit jest kamieniem odpowiedzialnym za naszą ochronę duchową, a także bezpieczeństwo i równowagę  emocjonalną. Mówi się nawet, że jest to kamień o cudownej naturze, który pozytywnie wpływa na czakrę serca i sprzyja jej rozwojowi. Przede wszystkich chroni nas przed złym wpływem bądź nieżyczliwymi intencjami innych oraz nieszczęśliwymi czy pechowymi wydarzeniami. Mając wewnętrzną ochronę stajemy się bardziej pewni siebie, odważni i odporni na przeciwności losu. Nie boimy się już podejmować ryzyko podczas realizacji śmiałych pomysłów. Nosząc biżuterię z Morganitem coraz częściej znajdujemy się w sprzyjających sytuacjach i wśród przyjaźnie nastawionych do nas ludzi. 
Potrafimy dostrzec piękno w rzeczach i ludziach wcześniej przez nas niezauważanych, ale także chętniej niesiemy pomoc tym najbardziej potrzebującym. Taka bezinteresowna pomoc wraca do nas zwielokrotniona - przyciągając właściwych ludzi i pozytywne sytuacje. Łagodzi stres i wewnętrzy niepokój. Kamień ten pielęgnuje kobiecość, wrażliwość i delikatność.
Ametyst symbolizuje czystość duchową. Kamień harmonii i relaksu. Od wieków był ceniony i szanowany zarówno za piękno jak i właściwości. Chroni przed złymi myślami i nieszczerymi intencjami. Polecany dla ludzi łatwo wpadających w gniew lub skłonnych do depresji. Ametyst jest symbolem władzy i szczęścia. Przywraca równowagę osobom podatnym na stres, przynosi spokój i uwolnienie umysłu od negatywnych myśli. Pomaga radzić sobie z emocjami, dodaje cierpliwości, uwalnia od codziennego zmęczenia i problemów, co w konsekwencji po ciężkim dniu umożliwia mocny i zdrowy sen nocą. Kamień ten stymuluje duchowy rozwój.

Topaz nazywany świętym kamieniem. Topaz ożywia umysł, ułatwia skupienie uwagi, pomaga w koncentracji, pokonywaniu przeszkód i trudności. Jego błękitny kolor symbolizuje moc i siłę. Jest wspaniałym amuletem pomagającym rozwiązywać trudne sprawy i skomplikowane problemy. Mówi się, że jest kamieniem asertywnych. Sprzyja wyrażaniu własnych emocji.
Czy już wiesz, który kamień do Ciebie pasuje najbardziej?
Dlatego jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wybranym przez siebie kamieniu, znać dokładną specyfikę wymarzonego pierścionka napisz do nas! Postaramy się doradzić Ci jak najlepiej, podamy Ci dokładną wagę i karatową wartość kamieni stworzonej dla Ciebie biżuterii.