Skorzystaj z okazji i stwórz swój ponadczasowy zestaw biżuterii! -20% na naszyjniki z kamieni i chokery na szyję.  ♦  Darmowa dostawa od 190 PLN.

Kamienie a znak zodiaku
18 maja 2021

Kamienie szlachetne a znaki zodiaku


Każdy z nas jest inny, to jasne jak słońce. A w poszukiwaniu swojego amuletu możemy kierować się wieloma czynnikami. Można postawić na jego unikatowy urok lub sentymentalne znaczenie. Jednak w wyborze idealnego egzemplarza warto kierować się skumulowaną w kamieniu szlachetnym mocą. Bo w końcu dobrze dobrany amulet nie tylko przynosi szczęście, ale i pozytywnie oddziałuje na samopoczucie. 

 

Znak zodiaku – jak określić?

Swój znak zodiaku znamy od małego. Jednak astrologia nie jest tak łatwa jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka – wiemy to już od starożytności. Zapewne nie raz udało Wam się odnaleźć podobieństwa u spokrewnionych astrologicznie bliskich. Jednak jak to jest możliwe, że dwa zodiakalne lwy mogą się od siebie bardzo różnić? 

To czym na co dzień określamy znak zodiaku, to tak naprawdę tylko część naszej kosmicznej osobowości. Mówiąc, że jesteśmy spod znaku lwa, przekazujemy informację o tym, w jakim gwiazdozbiorze było Słońce w dniu naszych narodzin. I choć to właśnie ono ma największy wpływ na osobowość, należy pamiętać również o Księżycu, który określa emocjonalność czy Ascendencie tzw. drugim znakiem zodiaku oraz innych planetach. Aby sprawdzić swój dokładny kosmogram należy znać dokładną datę urodzenia wraz z godziną oraz miejscem. Najprościej skorzystać z gotowych astro kalkulatorów – m.in. TUTAJ.

 

Jak wybrać kamień dla znaku zodiaku?

Znając swój dokładny kosmogram możemy lepiej zrozumieć siebie. Dzięki czemu łatwiej będzie nam wybrać odpowiedni kamień lub zestaw amuletów. Największy wpływ na osobowość mają gwiazdozbiory w Słońcu, Księżycu oraz Ascendencie. W przypadku problemu z pracą i obowiązkami, warto skupić się na zodiakalnym znaku w Marsie. Jeśli chcemy rozbudzić kreatywną stronę naszej osobowości należy zwrócić uwagę na zodiak w Wenus i do niego dobrać swój kamienny amulet. 

 

Kamienie szlachetne a znaki zodiaku

BARAN – awenturyn, cytryn, diament

BYK – diament, kwarc różowy

BLIŹNIĘTA – agat, cytryn, perły, tanzanit

RAK – kamień księżycowy, opal, perły, rubiny

LEW – cytryn, diament, granat, labradoryt, onyks, rubin

PANNA – ametyst, granat, szafir, topaz

WAGA – cytryn, kamień księżycowy, kwarc różowy, morganit, opal, tanzanit, turmalin 

SKORPION – kamień księżycowy, labradoryt, opal, rubin

STRZELEC – kwarc dymny, labradoryt, lapis lazuli, rubin, tanzanit, topaz

KOZIOROŻEC – ametyst, granat, kwarc dymny

WODNIK – ametyst, granat

RYBY – ametyst, opal

 

Amulet z kamieni – jak nosić?

 Należy mieć je zawsze przy sobie. A najlepszym rozwiązaniem jest noszenie ich blisko ciała w formie chokera, naszyjnika, kolczyków czy pierścionka. Dzięki czemu taki amulet będzie bezpośrednio oddziaływał na swojego właściciela. 

Polecane produkty

Nasza biżuteria